Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
Share Thread:
3310 EKRAN Çalıştırma ve bağlantısı
merhaba ben raspberry 3 yeni kullanıcısıyım aldığımdan beri ufak tefek şeyler yaptım ama elimde eski bir 3310 mevcuttu onun ekranını çıkarttım 8 pini ne kablo lehimledim fakat internettten araştırdım gpio pinlerine bağladım fakat hiç görüntü alamadım python kodu gönderiyorum ama hiç görüntü bile yok acaba bunu nasıl görüntü veririm modülmü gerekli onun için ekstra yardımcı olurmusunuz
Ara
yardım edecek yokmu
Ara
Bunla ilgili çözümünüz yokmu acaba araştırmasının yer kalmadı lütfen yardım edin

Sent from my iPhone using Tapatalk
Ara
Yeteri kadar araştırdığına emin misin? Çünkü ben google'a "raspberry pi nokia 3310" diye yazdığımda 15200 adet sonuç çıktı..

Aşağıdaki linkte bağlantı şeması, library'si ve örnek kodlarının tamamı mevcut. Bir bakmanı öneririm.
https://learn.adafruit.com/nokia-5110-33...on-library
Ara
Evet çok upraştım ama lcd ye kendim kablo lehimledim fakat hangi ucu nereye geliyor bilmiyorum hangisi voltaj hangisi gnd gibi

Ara
baştan bunu belirtseydin ya Smile

doğru arama cümlen "3310 screen pinout" olmalı. google görsellerinde dediğim cümleyi aratırsan eminim doğru resim karşına çıkar. elindeki ekranın şeklini tam bilemediğim için elindekiyle aynı olanı bulması sana düşüyor...
Ara
Her sitede farklı yani hazır 3310 ekranı değil telefondan söktüm kehim yaptım her sitede de farklı gösteriyor

Ara
Ne şekilde denendiysem 1 nokta çizgi bile çıkmadı ekrandan

Ara
f38577f6c4de1c1ac4a04e051362f334.jpg
Elimdeki ekran bundan fakat üstünde yazıları hangi gpio pinlerine gireceğim onu çözmedim. Vdd gnd falan tamam da gerisini bilmiyorum

Ara
diğerlerini de sana ilk verdiğim linkteki gibi gireceksin. linkteki resim şu hatta:
raspberry_pi.png?1401410389
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi