Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
Share Thread:
aliexpressDen sipariş
#1
 
Merhaba arkadaşlar ,

aliexpress.com Dan 3 gün önce , 2 tane b+ , 1 tane de calss10 16gb sd kart sipariş ettim ..
Resimde gözüktüğü gibi confirm goods received butonuna siparişlerim elimde ulaştığı zaman mı tıklamam gerekiyor yoksa , siparişlerin hazırlanmış olduğunu benim onayımla kargoya verileceğini mi söylemek istemiş ?



Ek Dosyalar Ekran Görüntüleri
   
Ara
Cevapla
#2
Confirm olayını sipariş elinize ulaşırsa tıklamalısınız evet. "Elime sorunsuz ulaştı" teyidi o.
Lütfen özel mesajla soru sormayın arkadaşlar. Cevaplamayacağım. Bu forumdaki ben de dahil herkese sorabilecekken neden bir kişiyle yetinesiniz ki?

-Dubito, Ergo Cogito, Ergo Sum
Ara
Cevapla
#3
Aliexpressten bende alışveriş yapıcam ama ne derece güvenlidir gümrükte takılma ihtimali falan var diyorlar
Ara
Cevapla
#4
ben de pi yi aliexpress ten aldım. paket üstüne kargo bedelini düşük yazmış. takılmadan geldi. dx den deçok alışveriş yaptım. hiç sıkıntı yaşamadım.
Truva Linux - Türkiye'nin Linux Dağıtımı
http://www.truvalinux.org.tr
http://truvalinux.blogspot.com
---------------------------------------------
Raspberry Pi Model B 256 Mb
Raspberry Pi Model B+
Cevapla
#5
(09-10-2014, 10:26 PM)FYA Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Aliexpressten bende alışveriş yapıcam ama ne derece güvenlidir gümrükte takılma ihtimali falan var diyorlar

@FYA ben önceden 50$ lık arduino kit siparişide vermiştim sıkıntı olmadı 3 haftada geldi .. ama bayağı araştırdım .. Şöyle ki ,

100$ ın altında sipariş vermemeye dikkat edebilirsin .. çünkü 100$ üstünde bizim gümrük kapılarında vergi ekliyorlarmış bir yerde %20 ,başka bir yerde %70 olduğunu okudum .. Veya gümrükten geri dönüyor ..

Sipariş verirken de satın alacağın firmanın memnuniyet yüzdesinin %98 civarı olmasına dikkat edebilirsin .. Birde alacağın ürünler sıralanırken en çok alınandan en aza doğru sıralama yaparsan en fazla hangi firmadan sipariş verilmişse görebilirsin .. Feedback yorumlarına da göz atarsın ..

Üründe sorun olduğunda geri ödemesinin yapıldığını yazmışlar ama ben hiç öyle bir şey yaşamadım emin değilim ne kadar doğrudur ..
Ara
Cevapla
#6
100$ altında alışveriş yapan çok arkadaş var ama bazıları gümrükte takılıyor demişti
Ara
Cevapla
#7
@FYA benim bildiğim kadarıyla ağırlık ve boyutta önemli gümrükte belirli bir desi yada boyu geçemiyor sanırsam yada geçiyor ama gümrük vergisi ekliyorlar gümrük konusu çok sık değişiyor gümrük memurlarına sorman daha mantıklı olur bence arayıp bir danış gümrük müdürlüğünü
I Raspi You Blush
Ara
Cevapla
#8
Ürünün fiyatı artı yol fiyatı €75 veya $100'ı geçmemeli. Birkaç taneden fazla alınca gümrük memurları kıllanıyor bi de "sen satmak için mi aldın?" tribine giriyorlar bazen, aman dikkat.
Lütfen özel mesajla soru sormayın arkadaşlar. Cevaplamayacağım. Bu forumdaki ben de dahil herkese sorabilecekken neden bir kişiyle yetinesiniz ki?

-Dubito, Ergo Cogito, Ergo Sum
Ara
Cevapla
#9
@Arda evet hocam haklısınız ben 100€ diye biliyordum
I Raspi You Blush
Ara
Cevapla
#10
Arkadaşlar merhaba..
100$ altında ve aynı adrese teslim bile olsa Teslim alacak kişi  farklı olursa bir yakınınız iş arkadaşınız konu komşu 
güvendiğiniz birilerinin  adına hatta  bir veya birkaç gün arayla sipariş verildiğinde gümrükte sorun olmadığını  duydum..
bende şimdiye kadar aliexpress den ürünler aldım hiç sıkıntı yaşamadım ama bahsettiğim adetli sipariş olayını ilk fırsatta deneyeceğim..

Lakin bir de bana raspberry pi 3 projemde istanbul sirkecide merkezi yerdeki iş yerime gelip biraz yardımcı olan (tabii Emeği karşılığı)arkadaşa duaların en büyüğünü yapacağım..
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi