Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
Share Thread:
AMATÖR UĞRAŞ Raspberry TEKNİK BİLGİ YETMEDİ Lvds LCD
#1
Değerli forumdaşlar yaklaşık 6 aydır hobi olarak amatör telsizcilikle uğraşmaktayım. Sabit olarak bir araç telsizi kullanıyorum. Bunu mobil bir istasyona çevirme gayretlerine girince o da olsun bu da olsun derken proje biraz büyüdü ve takıldık. Kısaca projeyi anlatıyorum bir çantamız var içine telsiz smps falan attım. Birde raspberry pc kurmaya çalışıyorum şuan. Takıldığım kısım şu : 
raspberry e eski laptop umun ekranını takmak istiyorum. 3 tane pc parçaladım(laptop) ekranlarını çıkardım. Fakat bunları toplayamadım. 

Hali hazırda elimde olan teknik parçaları yazıyorum ; 

raspberry pi 3 B+ 
lcd controller board (pcb800099-v.9) 
3 adet lcd panel (AT102TN42, CLAA101NC05, LP141WX1-TLE3) 

bu parçalar ayrı zamanlarda kullanıldığı için birbirlerine uyumlarını araştırdım. Fakat birtürlü anlamlı bir bilgi oluşturamadım. Hiç değilse bu lvds cablo ile ilgili bilgisi olan var ise paylaşırsa inanılmaz makbule geçer. Bu elimdeki ekranlar için inverter gerekiyor mu? Sanırım 3. ekran baya eski bir laptoptan çıktı onun dahili olarak var. Harcama yapmaya hazırım projeyi yürüteceğim fakat anlamsız harcama yapmak istemiyorum en tasarruflu nasıl yürürüm bilgilerinizi bekliyorum. ilgiye çok teşekkürler. Fotoğraf isteyen olursa onuda yollabilirim.
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi