Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
Share Thread:
Başlangıçta Gecikmeli Video Açmak.
#1
Arkadaşlar herkese iyi günler dilerim.

Raspberry Pi 3 Model B'de başlangıçta bir adet MP4 Dosyasını açmak ve bunu Fullscreen olarak oynatmak istiyorum. Ancak müşterim de bu videoyu istediği zaman değiştirebilsin. Bunun için aşağıda bulunan kodu başlangıca ekliyorum.


" omxplayer --loop /home/pi/Desktop/video.mp4 "

Bu kod sayesinde Raspberry açıldığı zaman fullscreen olarak sonsuza kadar loop halinde video oynamakta. Ancak bu sefer Klavye ve Mouse gelmemekte. Ben de bu sorunu düzeltmek için bu koda Delay eklemeyi düşünüyorum ancak başaramadım. Başlangıçta 10 saniye beklesin ve daha sonra bu kod çalışsın istiyorum. 

Bu konu hakkında bana yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden teşekkür ederim.
Ara
Cevapla
#2
Kodu aşağıdaki şekilde değiştirirseniz sorununuz çözülür.
" sleep 10 ; omxplayer --loop /home/pi/Desktop/video.mp4 "
Ara
Cevapla
#3
Merhaba, dediğiniz kodu girdiğim zaman bilgisayar açılmadan siyah ekranda bekleme yapıyor ve daha sonra Video açılıyor. Ancak burada ki asıl problemimiz şudur;

Ben loop olarak Video'yu başlangıca koyduğum zaman Klavye ve Mouse çalışmıyor. Bu sebepten ötürü Loop Video başlangıtayken müşterim video değiştiremiyor. Benim masaüstü açılıp, klavye ve mouse aktif olduktan sonra Video'yu Loop olarak başlatmam gerekiyor. Bu bekleme süresi gerekirse 1 dakika olsun sorun değil.
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi