Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
Share Thread:
Boot Problemi
#1
Merhaba arkadaşlar birsüre önce raspberry pi3 aldım niyetim volumio kurup network player olarak kullanmaktı fakat bir türlü beceremedim (Aynı cihaza raspbianı sorunsuz kurdum). Boot ekranı biryerde hata verip kalıyor ( ERROR: netdev:wlan0 already exist ). Bu donmayı enter ile geçmeye çalıştığımda volumio kullanıcı adı istiyor kullanıcı adını girip enter a bastığımda password kısmına şifreyi hiçbir şekilde yazamıyorum. Foruma resim ekliyemedim kusura bakmayın.
Ara
Cevapla
#2
Guvenlik nedeniyle yazdığın sifre gozukmez ama yazdigin raspiye gider. Sen şifreyi yazıp enterle.

LG-E610 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ara
Cevapla
#3
Çok teşekkür ederim ama yinede boot etmeyi başarmış değilim Smile şifreyi girdikten sonra eski nfo dosyalarındaki tarzda bir karşılama ekranı ve komut satırı geldi (volumio@volumio:~$) şimdi ne yapmalıyım? Bu komut satırı exit ve shutdown gibi basit Windows komutlarını tanıyor ama linuxta ne yapmam gerekiyor hiç bilgim yok.
Ara
Cevapla
#4
Aslinda volumioda komut ekraniyla hicbir işiniz yok. Raspinin aldigi IPyi modeme bagli olan baska bir bilgisayarin tarayicisina yazarsanir yönetim paneline ulaşırsınız.

LG-E610 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ara
Cevapla
#5
Hocam nihayet araya bayram girdi de biraz kurcalama fırsatım oldu. benim takıldığım raspberry 2de volumio.local adresinin çalışmıyor olmasıymış yoksa gerçekten komuta falan gerek yok. Direk modemden raspi'nin ip numarasını alıp sorunsuzca bağlandım zaten aldığı ip sabit. Yardımlarınız için teşekkürler.
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi