Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
Share Thread:
GoDaddy IP Güncelleyici (Statik IP' ye Son)
Merhaba Arkadaşlar,
GoDaddy Üzerinden alan adınız varsa statik IP almanıza gerek yok, bu minik yazılım sizin belirlediğiniz aralıklarda IP kontrolü yapıp değişiklik varsa GoDaddy kayıtlarına ekliyor ve size e-posta ve/veya Pushbullet ile bildiriyor.
Daha önce birileri tarafından yazılmış kodları düzenleyip bu hale getirdim ve tabii ki kendim de bir şeyler ekledim.
(Kaynaklar dosyada var zaten. Smile ) Şu an itibari ile güncellenmiş bir Raspberry Pi 3 üzerinde sorunsuz çalışıyor.

Aşağıdaki linkten indirin:
https://drive.google.com/open?id=1w1dWQB...NFZJ_m3dcI

Nasıl Kullanılır? Smile
1- Dosyayı indirip bir yere çıkarın.
2- mySettings.py dosyasında ilgili değişiklikleri yapın. (Dosyanın içindeki açıklamalara dikkat edin.)
3-Python dosyalarına çalışma izni verin, txt dosyalarına da herkes tarafından yazılma izni verin.
4-RUN.py dosyasını crontab dosyasının en sonuna aşağıdaki gibi ekleyin.
Kod:
sudo crontab -e
Kod:
*/30 * * * * python /home/pi/Desktop/godaddy/RUN.py >> /home/pi/Desktop/godaddy/LOGS.txt 2>&1 &
30 sayısı, dakikayı belirtiyor; her 30 dakikada bir çalışıyor. Görüldüğü üzere benim dosyalarım masa üstünde godaddy klasöründe, siz burayı dosyaları konumlandırdığınız yere göre düzenleyin.
Arada sırada LOGS.txt dosyasının içini silin ki gereksiz yere büyümesin dosya.

Not: Mektepli yazılımcı değilim, aslında Türk dili ve edebiyatı öğretmeniyim; yani, kodlarda gariplikler varsa mektepli değil de alaylı yazılımcı olduğumu göz önünde bulundurun lütfen. Smile (Yazılım meraklısı desem daha doğru olur sanırım. Smile )
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi