Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
Share Thread:
görüntü işleme
merhaba
veri tabanındaki görüntüyle kameradan alınan görüntüyü karşılaştıran bir program yazmak istiyorum, bunun için c++ dilini kullanmayı düşünüyorum. programı raspberry cihazına nasıl yüklüyoruz ve kamera bağlantısını nasıl yapıyoruz? Daha önce raspberry kullanmadım bu konuda yardım eder misiniz
Ara
merhaba bende raspberry de yeniyim aslında arduino tabanlı hareketlı nesne takibi yapmayı planlıyordum ama arduıno da raspberry deki kadar kaliteli görüntü alamadıgım için raspberry de yapmaya karar verdim.Elimde raspberry 2 nin yenı versiyonu var.Bu konu altında yapılacak yardımlar beni de bilgilendirebilir.
İyi günler.Biraz geç oldu ama bir yöntem söyleyeyim.QT Creator ile c++ kodlarınızı derleyebilirsiniz.Kurulum için bu linke tıklayın.QT creator açık kaynak ve arduino gibi açık kaynak örneklerin bol olduğu bir ide'dir.C++ kodlamanızı buradan gerçekleştirebilirsiniz.Kamerayı belirtmemissiniz büyük ihtimal raspi camdir.Raspberry kamerayı aktif etmek için öncelikle komut satırına sudo raspi-config çıkan menüden kamerayı enable etmeniz gerekiyor.Eğer webcam türevi bir kamera ise uvc desteği olan bir kamera öneririm,çünkü driver tanıtmanıza gerek kalmadan direk takıp çalıştırabiliyorsunuz.Daha sonrasında ise C++ kodunuz ile kameraya erişip ,framenizi kaydedebilir yada OPENCV görüntü işleme kütüphanesini kullanarak işinizi halledebilirsiniz iyi şanslar.
Yıldız Teknik Üniversitesi TeknoPark B2 Blok
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  [Soru] Raspberyy Pİ 3 Görüntü İşleme Yusuf 2 1,170 10-03-2018, 08:42 AM
Son Yorum: Yusuf
  [Soru] Basit görüntü işleme için önerilen yöntem ? umitkilic 1 2,235 02-20-2016, 10:39 AM
Son Yorum: tuncay
  Görüntü işleme ile ilgili tredneksi 4 3,710 09-05-2015, 12:56 PM
Son Yorum: tredneksi
  [Soru] görüntü işleme öznur 1 2,563 08-19-2015, 06:29 PM
Son Yorum: leprom
  Pi Görüntü işleme brkts17 1 2,710 07-22-2015, 06:07 AM
Son Yorum: FYA
  Görüntü İşleme Projesi ByLemniskat 7 8,932 10-24-2014, 09:05 AM
Son Yorum: voltajer

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi