Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
Share Thread:
Hangi Geliştirici Kartını Kullanmalıyım?
Merhaba Arkadaşlar..

Uzun zamandır üzerinde çalıştığım ROS alt yapısı ile çalışan bir robotum var. Bu robotun temel amacı görüntü işlemek ve bunu olabildiğince yüksek fps lerde yapmak. Bu projede kullandığım linux tabanlı kartım Pcduino V3 idi. Lakin yaşadğım bir çok sorundan sonra onu değişmeye karar verdim. İnternette geniş çaplı bir araştırmadan sonra 4 kart arasında kaldım ve hangisni seçeceğim konusunda baya kararsızım yardımcı olabilirseniz sevinirim.

İnternetteki araştırmalarım sonucunda 100$ altında bulduğum kartlar şunlar:

-  Banana Pi M3            1.8Ghz * 8 Cores / PowerVR SGX544MP1 / wireless / 8 Gb Emmc Flash /2 usb ports
 - Orange Pi Plus 2       1.6Ghz * 4 Cores / Mali 400 Mp2            / wirekes / 16 Gb Emmc Flash / 4 usb ports
 - Odroid XU4              2.0Ghz * 4 Cores + 1.4 Ghz * 4 Cores / Mali T 628 MP6 / wireless yok / flash yok / 3 usb ports
 - Odroid C2                2.0Ghz * 4 Cores / Mali 450                   / wireless yok / flash  yok        / 4 usb ports

Benim pcduino yu değiştirmemin sebeblerinden bir tanesi de USB portu sayısının 1 tane olması ve çoklayıcı ile çoğalttığım zamanda güç kaybına sebep olması. Bunu da göz önüne alarak tecrübeli arkadaşlar var ise yardımcı olurlarsa çok sevinirim.Yada bilmediğim daha güçlü bir kart var mı?

Şimdiden Teşekkürler...
Çok teşekkürler arkadaşlar. Yazdığım yabancı forumlardan yardım etmeye çalışan insanlar varken 2 gündür bu forumdan kimse cevap verme tenezzülünde bile bulunmamış. 

Biz daha birbirimize destek olamazken neleri başarmaya çalışıyoruz. 

Hoşçakalın...
Raspi 3'ün grafik özellikleri de baya gelişti diye biliyorum. Tek sıkıntısı ram düşük. Hala 1 gb. Bu nedenle Orange Pi veya rami yüksekse Odroid daha iyi bir tercih olabilir. Tabi bunlarda da kısmen destek sorunu yaşamayı göze almalısın. Raspinin en büyük avantajı kullanıcı desteği.
Truva Linux - Türkiye'nin Linux Dağıtımı
http://www.truvalinux.org.tr
http://truvalinux.blogspot.com
---------------------------------------------
Raspberry Pi Model B 256 Mb
Raspberry Pi Model B+

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi