Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
Share Thread:
Hata: Raspbian Kurulu Micro SD Karta Yazma Koruması Hatası Oluşması
Öncelikle selamlar!
Samsung Evo 16 GB Class 10 micro SD kartımda Raspbian OS kurulu ve RPi3B+ ile kullanıyorum. Fakat oluşturduğum/sildiğim dosyalar/klasörler işletim sistemini yeniden başlatınca silinmemiş oluyor, geri geliyorlar.
3 farklı Android cihaz ile SD kartı biçimlendirmeyi denedim. Fakat biçimlendirme tamamlandıktan sonra bile içindeki veriler silinmiyor. Şu an bile sorunlu SD kart takılı olan RPi3B+ üzerinden foruma bağlanıyorum. RPi3B+'ı çalıştırıyor fakat yazma koruması gibi bir sorun sanırım. 
Daha önce başına gelen var mı? Ya da çözüm yolunu bilen?
Umarım derdimi anlatabilmişimdir.
Teşekkürler.
Ara
SDFormatter programı ile biçimlendirmeyi denedin mi?
Ara
(03-15-2019, 08:43 AM)AAtanur Nickli Kullanıcıdan Alıntı: SDFormatter programı ile biçimlendirmeyi denedin mi?

Evet. O da formatlamadı.
Ara
Şurada yazılanları deneyebilir misiniz?

https://www.disk-partition.com/articles/...-3889.html
Lütfen özel mesajla soru sormayın arkadaşlar. Cevaplamayacağım. Bu forumdaki ben de dahil herkese sorabilecekken neden bir kişiyle yetinesiniz ki?

-Dubito, Ergo Cogito, Ergo Sum
Ara
(03-15-2019, 04:05 PM)Arda Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Şurada yazılanları deneyebilir misiniz?

https://www.disk-partition.com/articles/...msung-3889
Bu işlemler de işe yaramdı. 
AOMEI Partition Assistant isimli program ile "format partition" dediğimde direkt hata veriyor ve program kapanıyor. HP USB Disk Storage Format Tool aracı da sd kartı görmüyor. diskpart ile okuma iznini temizleme işlemine "başarıyla temizlendi" demesine rağmen bir fark yok. 
regedit değerini de 1 yaptım ancak değişim yok. yeni sd kart siparişi geçtim. umarım aynı hata ile karşılaşmam. yardımlarınız için teşekkür ederim.

Ek Dosyalar Ekran Görüntüleri

Ara
Teknoseyir'deki bu konuyu uygularken "Medya yazmaya karşı korumalı" hatası verdi. 
Öncesinde 
Kod:
attrib disk clear Readonly

kodunu girip "başarılı" sonucu almama rağmen formatlama işleminde "yazmaya karşı korumalı" hatası veriyor.
çok garip.

Ek Dosyalar Ekran Görüntüleri

Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi