Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
Share Thread:
Home NAS Server (Yardım)
Arkadaşlar aranıza bugün katıldım. Öncelikle hepinize merhaba. Elektronik otomasyon mezunuyum oyüzden anlıyorum bu işlerden. Birazda programlama bilgisine sahibim. Fakat ; daha önce Raspery, Arduino ve türevleriyle pek işim olmadı genelde PIC ve Atmel le hallettim işlerimi. 

Evimde Philips Android TV ve masaüstü bilgisayarım var. Televizyonumda Kodi yüklü. Çoğu zaman izleyecek birşey bulamıyorum. 3 Tb ve 1 Tb taşınabilir disklerim var. İçinde dizi ve film mevcut. Benim yapmak istediğim şey Rasbery veya arduino türevlerinden birini kullanarak evimde NAS server kurmak 7/24 çalışacak. PCmden bir film dosyasını anlık olarak atabileyim. Televizyondanda anlık olarak açabileyim. Hatta mümkünse dış bağlantıda kurup başka biryerdende dosyalarıma erişebilmek istiyorum. Bunun için biraz araştırma yaptım fakat bulduklarım:
-Cubox (bu iş için gayet iyi Fakat fiyatı 500 - 600 tl den başlıyor)
-PineA64 
-Odroid
-Orange Pi
-Banana Pi

Cubox haricindekiler fiyat olarak bana göre uygun ama Sata girişi olarak Orange ve Banananın 2 modeli var fakat bunlardada Kaç GB a kadar destekler falan gibi bilgilere erişemedim. Bu işle daha önce uğraşan varsa bilgilerinizi bekliyorum. Kendimide bu konuda biraz geliştirmek istiyorum. Şimdiden Teşekkürler
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi