Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
Share Thread:
ip Kamera
#1
Merhabalar,

Daha önce de belirttiğim gibi akıllı ev projesi üzerinde çalışıyorum. Hatta evin maketini de kendım yapmaya karar verdim. Makete başladım. Benim sistemim web üzerinden kontrol edilecek. Tabi bir de android uygulama yazacagım webviewer ile. Yani hazırlayacagım web sitesini uygulamadan da yayınlayacagım. 

Bunun yannda ev ıcınde mutfakta bır bılgı ekranı koymak ıstıyorum. Şöyle ki; senaryoya gore; evın hanımı mutfakta ıken kapı caldıgında mutfaktakı ekranda olan kamera ekranına bakacak. Bu sayede gelenı gorebılecek. Aynı zamanda ekranda evın durumu bıldrılecek. 

53LTUf.png

Buradaki kamera goruntusunde; ip kameradan alacagım goruntuyu yayınlamak ıstıyorum. nvr olmadan sadece ip kameradan gelen goruntuyu php ekranında nasıl goruntuleyebılırım ? 

Rtsp protokolü hakkında bılgısı olan var mı ?

Yada evin mutfagında boyle bır ekranı nasıl goruntuleyebılırım ?

Saygılarmla
Ara
Cevapla
#2
Nvr ya da dvr cihazların görüntü gösteren adres kısmı ayıklanabilirse bir pencerede gösterilebilir. Yeter ki kod satırı bulalım.
Ya da hazırladığın web arayüzünde frame içerisinde ip kameraya bağlanacak sayfa ayarlanabilir. Denemek görmek lazım.
Truva Linux - Türkiye'nin Linux Dağıtımı
http://www.truvalinux.org.tr
http://truvalinux.blogspot.com
---------------------------------------------
Raspberry Pi Model B 256 Mb
Raspberry Pi Model B+
Cevapla
#3
Merhabalar;
İhtiyacın olan yazılım omxplayer, php system (system,exec,shell_exec vs) komutlarını kullanarak omxplayeri başlatabilirsin yada durdurabilirsin. win parametresi ile ekranın istedigin lokasyonunda pencereyi konumlandırabilirsin.
Kolay gelsin.
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi