Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
Share Thread:
Kendinizi Tanıtın
#1
Merhaba,

Bu başlıkta kendinizi tanıtabilirsiniz.

Önce ben başlayım:

Kısaca değinmem gerekirse, adım Arda Kılıçdağı, 2005 yılından beri web programlama ve sunucu yönetimi ile uğraşıyorum. 2011 yılından beri profesyönel olarak bu mesleği devam ettiriyorum. Laravel Application Development Blueprints (İngilizce), Laravel Design Patterns and Best Practices (İngilizce) ve Raspberry Pi (Türkçe) kitaplarının yazarıyım.

Raspberry Pi'yi ilk duyduğumda çok heveslenmiştim, kredi kartı büyüklüğünde, ve de linux dağıtımları açabiliyor (tam o ara ucuz yoldan NAS yapma fikrim yeniden hortlamıştı Smile ), ben de cihaz elime geçtikten sonra Raspberry Pi kulvarında da çorbaya tuzum olsun dedim. Öncelikle ilk yazılarımı kendi blogumdan hazırladım, sonra baktım ilgi var, ana siteyi (blog) hazırladım. Açıkçası bu kadar ilgili insanın olacağını düşünmüyordum.

Yaklaşık 2 sene sonra da Ana site ve soru cevap sitesi sizin paylaşım, soru ve de deneyimlerinizle bu hale geldi. Umarım aynı tempo forum için de devam eder Smile
Lütfen özel mesajla soru sormayın arkadaşlar. Cevaplamayacağım. Bu forumdaki ben de dahil herkese sorabilecekken neden bir kişiyle yetinesiniz ki?

-Dubito, Ergo Cogito, Ergo Sum
Ara
Cevapla
#2
Merhabalar ben Arif Naldöven Yaşım 26 benim Raspberry Pi ile tanışmam Almanya da bulunan dayım sayesinde oldu.Bir gün net de sohbet ederken bu minik cihazı gösterdi ve ne işe yaradığını neler yapıldığını anlattıkdan sonra ilgimi çekti ve sağolsun bana bir adet gönderdi.Şimdi raspi ile ev otomasyonu üzerine çalışmalar yapıyorum.Yoğunluğu Raspi ile elektronik ile ilgili çalışmalara verdim.
http://arifnaldoven.blogspot.com.tr/
www.facebook.com/arfpiduino >> Raspberry Pi ve Arduino Hakkında Herşey 
Ara
Cevapla
#3
Selam arkadaşlar. Ben Onur ÖZDEMİR. Çoğu kişi Atlantis olarak bilir beni. Aslen Bilgisayar Programcısıyım. Şu anda bir devlet üniversitesinde Yerel Sistem Yöneticisi olarak görev yapmaktayım. Bilgisayar ile Commodore 64 zamanlarında tanıştım. Şimdilerde ise her türlü bilgisayar ile ilgilenmekteyim. GNU/Linux işletim sistemi üzerinde çalışmalar yapmaktayım. Python programlama dilini kullanıyorum. Raspberry Pi ile otomasyon sistemleri geliştiriyorum.
Truva Linux - Türkiye'nin Linux Dağıtımı
http://www.truvalinux.org.tr
http://truvalinux.blogspot.com
---------------------------------------------
Raspberry Pi Model B 256 Mb
Raspberry Pi Model B+
Cevapla
#4
Selam. Ben Sami YILMAZ.Konya'da Elektrik Elektronik Mühendisliği öğrencisiyim.Çoğunluğun aksine bilgisayar ile linux ile tanıştım.Archlinux ve Python ile programlama yapmaya çalışıyorum.İlgi alanım Remote controller system.Raspberry Pi ile RC projeler üzerinde çalışıyorum.Arda bey sayesinde tanıştım Raspberry Pi ile.
Ara
Cevapla
#5
Merhaba,
Ben Remzi, İzmir'de çalışıyorum. mesleğim tamamen konu dışı. C64'le başlayıp Amiga ve pc ile devam eden bir teknoloji maceram var. Halen C64, C128, A500, A500+, A1200'lerim var ve kullanmaya devam ediyorum. Windows'a hiç bir zaman ısınamamış bir kişi olarak Linux kullanmayı daha çok seviyorum. Düz kullanıcı sayılabilirim belkide.

Linux kullanan tüm cihazlarla uğraşmayı, kurcalamayı seviyorum. Raspberry Pi Model B Rev.2 sahibiyim uzun zamandır. Download, ısı ve nem ölçümleri vs. kurcalıyorum zaman oldukça. Geçen haftada B+ modelinden aldım.
Cevapla
#6
Ben Hüseyin Karacabey. Diş Hekimliği öğrencisiyim. Bilgisayarları ve yeni şeyler öğrenmeyi çok severim. Raspberry pi sahibi değilim ama arkadaşımınkini kullanarak denemeler yapıyorum.
Ara
Cevapla
#7
Ben Mustafa .Bursa da oturuyorum. Elektronik Öğretmeniyim. Şuan devlet hastanesi de teknik servis de çalışıyorum. Raspi sahibiyim. Bu tür teknolojilere acaip meraklıyım.
Raspi >>>raspberry pi<<< Raspi
Type B - 512 MB
Ara
Cevapla
#8
Merhaba,
Raspberry pi alalı 4 ayı bulmasına rağmen son 2 haftadır haftasonları bakma fırsatı bulabildim, gerçekten eğlenceli, edindiğim deneyimleri ve sorunları paylaşabileceğim Türkçe form olması beni mutlu etti. Herkese iyi eğlenceler ;)
Cevapla
#9
 
Merhaba,

Ben Yavuz Selim,2008'den beri bilişim sektöründeyim 2011'den beri java programlama ve sunucu yönetiminde ilerlemeye çalışıyorum.
Raspberry pi ile tanışmam 2013 senesinde gerçekleşti kendim taşınabilir bir raspberry pi bilgisayarı üretmeye çalışıyorum.Linux ile tanışmam 2010'da bilgisayar öğretmenimin bana gelecek linux cdlerini ve kitabını verdiğinde başladı ve uzun bir süredir kişisel bilgisayarımda ubuntu kullanıyorum Smile .

WW3WoE.jpg
Ara
Cevapla
#10
Merhaba,

Ben Yaşar.
Elektroniğe merakım yaklaşık 4 sene önce arkadaşlar arasında otururken "Yapabilir misin?" demeleriyle başladı. 2012'nin başında kulağıma kazınmaya başlayan Raspberry Pi'yi Bir ay önce alabildim.. 12.sınıf(lise) sözel öğrencisiyim. Yaklaşık 2007'den beri geliştiriciliğe ilgim ve alakam üst düzeyde. Evime internet geldiğinde yazdığım "Oyun nasıl yapılır?" sorusuyla oyun geliştiriciliği ile tanışmıştım. Oyun geliştiriciliği sayesinde ilgi ve alakamın yazılım olduğunu farkettim. VB.NET ile hata yaparak başladığım bu yolda, C# ile hata yaparak devam ettim. Ardından bu işin böyle olmayacağını düşünerek, yaklaşık 1,5 yıl önce Python öğrenmeye başladım. Pardus'un 2010 sürümünün hayal kırıklığına uğratmasına rağmen ardından başka bir dağıtımla Linux/GNU sevdam Python ile tekrar alevlendi. Freelance takılıyorum. Lakin hala bilmediğim çok fazla şey var. Bildiğim çok şey yok. Kendimi geliştirmek için uğraşıyorum. Python, C++ ile bu yolda ilerlemekteyim.

Sevgi ve saygılarımla.
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi