Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
Share Thread:
KY-008 sensör ve GPIO IN problemi
Arkadaşlar ky-008 sensöründen aldım 1 tane gpio a bağladım in olarak seçtim her kontrol edişimde 1 görünüyor tutabildiğim kadar uzağa tuttum hala 1 görünüyor bunun uzaklık seviyesini ayarlıyabilirmiyiz ? Big Grin

GPIO IN problemi ise şu : gpio 17 ve 18 de denedim sadece ikisindede aynısı oluyor. input olarak seçiyorum. Ama hiç birşey bağlamıyorum .. kontrol ettiğimde mesela 4 kes kontrol etsem 3 defa 0 bir defa 1 olarak görünüyor. Neden 1 oluyor ? Hiç bişey bağlamama ragmen.. 3.3 volt verdiğimde kontrol ettiğimde düzgün çalışıyor sürekli 1 yazıyor. Sadece kablo takılı ucunda kablonun ucu boş. Kabloyu çıkartırsam hep 0 yanıyor fakat kablo lazım kablosuz olmaz
Arch- KTM - Epiphone -  Raspi   Rolleyes
Ara
https://www.youtube.com/watch?v=KX_-MPOJNXY şöyle bir video var ama yardımcı olur mu bilemedım
Ara
Olmazmı oldu Big Grin Ben bunu önüne bişey geçince algılıyor tek başına sanıyordum kandırdılar namussuzlar özellikle sordum lazer alıcıya ihtiyacı yokmu bunun diye yok dediler...

2r1zhw7.png
Ara
Smile Smile Smile gönderdiğim video işe yaramış galiba. Adam ben satayımmıda gerisi önemli değil demiş galiba yada sattığı üründe haberi yok bi de ( TABİİ ALGILIYABİLİYOR DEMİŞ) Smile
Ara
(04-17-2015, 05:18 PM)leprom Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Smile  Smile  Smile  gönderdiğim video işe yaramış galiba. Adam ben satayımmıda gerisi önemli değil demiş galiba yada sattığı üründe haberi yok bi de ( TABİİ ALGILIYABİLİYOR DEMİŞ) Smile

Evet , neyse fotodiyot ta iş görecek diye düşünüyorum bakalım.
Ara
GPIO in yaptım bir tanesini hiç bişey bağlamadığımda sürekli kontrol ediyorum arada bi 1 oluyor hiç işey bağlı olmamasına ragmen gpioya neden böyle oluyor sadece kablo takılı kablonun ucu boş ... Kabloyu çıkartırsam hep 0 yazıyor ama kablo lazım. Belki mesela gpio 18 in ayarlarını düzenlemek gibi bişey var input olarak ayarlandığında 2V tan düşükse 0 büyükse 1 olarak ayarlamak mümkünmüdür ?
Ara
@Arda bey sizi konuya davet ediyorum Smile büyük umudumsunuz Big Grin
Ara
PUD eklenerek halledilebiliyormuş arkadaşlar haberiniz olsun.
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi