Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
Share Thread:
Merkezi sistem tv yayını yapılırmı?
Merhaba

6 şubeli işyerim var hepsi farklı lokasyonda ve sağlam bir vpn le birbirlerine bağlılar ve hepsinde tv mevcut. Benim amacım bu tv lere merkezden aynı anda resim slayt, video ve müzik yayını yapmak.
Raspi ile eminimki bu proje geliştirilir ancak nereden ve nasıl başlamak gerekir bulamıyorum. Her tv ye raspi takıp xbmc kurup yayın içinde portal mı kurmalı. Fikirklerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim.
Ara
Bir ana makineye stream servisi hazırlayıp onu internete açıp XBMC, VLC veya diğer bir yolla (VPN?) stream linki vererek resim slayt ve müzik yayınını canlı yapabilirsiniz.

Eğer paylaşım ağı olsun dileyen istediği anda erişsin diyorsanız bir samba ağı kurup XBMC'de uzaktan klasöre erişme yolu olarak onu verebilirsiniz. Samba kurulum makalesi ana sitemizde mevcut.
Lütfen özel mesajla soru sormayın arkadaşlar. Cevaplamayacağım. Bu forumdaki ben de dahil herkese sorabilecekken neden bir kişiyle yetinesiniz ki?

-Dubito, Ergo Cogito, Ergo Sum
Ara
Teşekkürler hemen sambayla stream ı inceleyim
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Klavye olmadan sistem kurulumu omergex 4 1,848 12-29-2016, 01:55 PM
Son Yorum: Arda
  Raspberry Pi İle Canlı Ses yayını hakkında çıkamadım işin içinden. zekisanli 2 1,672 12-22-2016, 04:22 AM
Son Yorum: karazafer_
  STREAM YAYINI YAPMAK uzman3535 1 1,685 04-08-2016, 10:43 AM
Son Yorum: atlantis
  Devamlı çöken sistem tecman 2 1,719 12-24-2015, 03:57 PM
Son Yorum: tecman
  [Soru] Raspberry PI 2 Radyo Yayını wurucu 12 6,919 06-29-2015, 03:43 AM
Son Yorum: MrShellby

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi