Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
Share Thread:
PcDuino mu Raspberry mi?
#1
Arkadaşlar merhaba daha önce şurada belirttiğim projemin kart seçiminde kararsız kaldım.Çünkü şuan wifi kullanmamdan dolayı raspberry pi devredışı kaldı.Açıkcası wifi dongle almayada eriniyorum.

Hem bazen kasınca raspberry reset atıyor kendine yani stabil çalışmıyor.Bunun yanısıra elimde pcDuino rev 3 Şuradaki kart var elimde.Kararsız kaldım ikisi arasında.

PcDuino da webiopi tarzı hazır bir paket bulamadım.Ancak pcduino wifi ile çalışabiliyor.Dual A20 işlemci beni cezbediyor.Yani ileriki seviyede işe yarabilir.Sizce hangi kart tercih edilmeli?
Ara
Cevapla
#2
Elma mı armut mu gibi :-) bende banana pi de var, donanımı daha iyi ama yazılım desteği ve topluluk çok zayıf ,pi yi değişmem :-) kasma sebebini bulmak daha mantıklı olacaktır, eğer ihtiyacınız tek çekirdek 700 mhz den daha çok işlemci gerektiriyor ise zaten pi projeniz için doğru cihaz değil

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk
Lütfen özel mesajla soru sormayın arkadaşlar. Cevaplamayacağım. Bu forumdaki ben de dahil herkese sorabilecekken neden bir kişiyle yetinesiniz ki?

-Dubito, Ergo Cogito, Ergo Sum
Ara
Cevapla
#3
Açıkcası görüntü aktarımı ve motor,sensör kullanımlarını aynı anda yapınca işlemci kasıyor.Kendini resetleme sebebini bulamadım.
Ara
Cevapla
#4
Şu an en iyi alternatif Arda'nın dediği gibi raspi bence de. Eğer gerekli altyapıyı kurarsan gayet güzel çalışacağına eminim. En büyük sorun güç besleme sorunu. Wifi konusunda da fazla alternatifin yok. Bir tane alıp kullanman en mantıklısı.
Truva Linux - Türkiye'nin Linux Dağıtımı
http://www.truvalinux.org.tr
http://truvalinux.blogspot.com
---------------------------------------------
Raspberry Pi Model B 256 Mb
Raspberry Pi Model B+
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi