Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
Share Thread:
pitft ekran yardımı
merhaba. raspberry pi3 model b ve adafruit pitft 2.8" ekran aldım. Adafruit'in sitesinden indirdiğim hazır debian jessie imajını kurdum. Ekran çalışıyor ama full screen olarak değil. mesela ekran açıkken terminali açıyorum. sol taraf görünüyor ama sağ taraf ekrana sığmıyor yani yazdıklarımı göremiyorum. yardımcı olabilirseniz sevinirim. teşekkürler Smile
Ara
sanırım overscan deniyordu
Ara
ne yazık ki ben de wavesharenin 3.5 inchlik ekranında aynı sorunu yaşıyorum overscan hdmı ya da dsi de işe yarıyor . gerek türkçe gerek ingilizce kaynaklara baktım bi çözüm bulamadım bir çözüm bulursan bilgilendirir misin ?
Ara
(09-03-2016, 04:33 PM)Doğukan Öz*ğul Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
ne yazık ki ben de wavesharenin 3.5 inchlik ekranında aynı sorunu yaşıyorum overscan hdmı ya da dsi de işe yarıyor . gerek türkçe gerek ingilizce kaynaklara baktım bi çözüm bulamadım bir çözüm bulursan bilgilendirir misin ?

ne yazık ki hala çözüm bulamadım. /boot/config.txt dosyasındaki seçenekleri de  denedim hiçbiri işe yaramadı. bi pencereyi tam ekran yapınca sorun biraz azalıyor gibi ama bütün pencereler tam ekran olmadığı için tam olarak çözüm değil.
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Satılık Adafruit pitft 2.8 inç ekran ethmtrgt 0 1,369 03-15-2017, 04:34 PM
Son Yorum: ethmtrgt

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi