Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
Share Thread:
[Proje] Alınan Görüntünün Otomatik Transfer Edilerek C# ile İşlenmesi
#1
Merhaba, sahada belirli periyotta(günlük,12 saatlik vs.) raspberry pi ve kamera modülü ile fotoğraf çekerek aldığım görüntüleri o anda ethernet bağlantısı ile PC'ye transfer etmek ve C# ile bu görüntüleri işleyerek bazı analizler oluşturmak istiyorum. Tabiki bu süreçte;

1-) Raspberry Pi ve Kamera modülü ile görüntü almak ( fotoğraf çekiyorum fakat kodlara her gün ''şu saatte'' fotoğraf al diyebilmem mümkün müdür ? Dodgy )
2-) Alınan görüntüyü tesiste kullandığım network switchlerine ethernet bağlantısı ile taşıyacağım (aynı görüntüleri aynı networke bağlı olan bilgisayarımdan ulaşmam gerek Cool )
3-)Kurulu Network üzerinden görüntüleri bilgisayarımda C# ile işlemek (image processing)(arayüzü şekillendirdim fakat fotoğrafın bu arayüze otomatik olarak yüklenmesi nasıl olacak   Huh

yapmam gerekmektedir. Her türlü görüş öneriye açığım Idea . Dönüşleriniz için teşekkürler.  P.S. : Proje için RaspB Pi 3 kullanmayı düşünüyorum. Raspi


Saygılarımla.
Ara
Cevapla
#2
Merhabalar;
Yapmak istediginiz bütün işlemleri raspberry pi ile yapmak mümkün.
1- Cron ile rahatlıkla çözebilirsiniz.
2- Görüntüleri bir bilgisayarda toplayarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Örneğin: Her raspberry pi görüntüyü çeker ve ana bilgisayara gönderir. Bu amaçla ana bilgisayarda bir web server kurmak ve raspilerin çektigi görüntüleri curl ile web sunucuya aktarılmasını sağlamak olabilir.
3- Bu amaçla sunucuda bir php script ile görüntüyü almasını sağlamak ve gelen görüntüyü sizin programınız la ilişkil olarak işleme sokablirsiniz. Örnegin dosyanın kabulü bitince system("grafikislem.exe 201904191607.png") bir komutu çalıştırarak gelen dosyanın programınız tarafından otomatik olarak işlenmesini sağlayabliirsiniz.
Sonuc olarak sistemi kurduktan sonra bütün işleri otomatik olarak yapar ve müdahale etmeniz gerekmeksizin size kahve içip izlemek kalır sadece.
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi