Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
Share Thread:
[Proje] Bir proje ödevim var yardımcı olabilir misiniz acaba
Merhabalar forumunuza yeni katıldım öncelikle merhabalar , elektronik ve haberleşme mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim , 6 . dönem projesi olarak hocamız bana "bilgisayardaki bir görüntüyü kablosuz olarak projeksiyona aktarma" konusunu verdi daha önce bilgim dahilinde olan bir alan değil haberleşme . Bana Raspberry Pi kullanabilirsin dedi daha önce hiç kullanmadım ,projemde hangi modeli kullanabilirim nasıl bir kod yazmalıyım hangi yazılım dilinde yazmalıyım nelere ihtiyacım var yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, saygılar...
Ara
"bilgisayardaki bir görüntüyü kablosuz olarak projeksiyona aktarma"

görüntüden kasıt resim mi yoksa video'mu. Bu uygulamayı PC tarafında hangi 
işlevsellikte gerçekleştirmek gerekiyor, öncelikle buna karar vermek gerek.

Şöyle bir senaryo olabilir:
Raspberry pi, hdmi'dan projektöre bağlıdır ve dosya upload için bir web 
sunucu çalışır. PC tarafında ise Raspberry Pi'ın web arabirimi
açılarak izlemesi yapılacak görsel tarayıcı üzerine sürüklenerek bırakılır. Upload
tamamlanır tamamlanmaz play edilir. Bu durumda rev,pause ve forward
işlevlerine de ihtiyaç olabilir. 

Belki de böyle bir proje yapılmıştır. Yoksa sırf bundan güzel bir dağıtım çıkartılabilir.
Lakin bu çapta sağlıklı çalışan bir iş Türkiye şartlarından ancak ekip işi olabilir.
Tek kişiye ağır gelebilir. Github taraması yapabilir destek ve kod araştırabilirsiniz.

"RPi Wireless Projector"

Anahtar kelimeler bir başlangıç noktası olabilir:
https://www.google.com.tr/search?q=raspb...e&ie=UTF-8
Raspberry Pi Serüvenim - http://raspberry-pi.tankado.com
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Raspberry kısa devre oldu. Neresi bozulmuş olabilir? erdalkanal 3 404 05-29-2019, 05:36 PM
Son Yorum: canbayramgulcan
  Proje Yardım mustafakasmis 3 1,467 02-20-2017, 09:26 PM
Son Yorum: Yunus YAMANER
  [Proje] pi ile dokunmatik kuluçka devresi yapma yardımcı olurmusunuz yaşar arslan 0 1,278 04-10-2016, 11:54 PM
Son Yorum: yaşar arslan
  Raspberry B+ ile proje gurhalil 2 2,451 10-20-2015, 10:17 PM
Son Yorum: gurhalil
  [Soru] Bir sorum olacak bakar mısınız ? (Raspberry Pi ekran tercihi) gorkemg1234 11 4,944 08-13-2015, 02:06 PM
Son Yorum: Arda

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi