Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
Share Thread:
[Proje] IPTV Bant Reklam Modülü
#1
Merhabalar;
IPTV icin bant reklam modülünün geliştirmesini tamamladım. Sistem kısaca şu şekilde çalışmaktadır. IPTV yayını esnasında ekran küçülerek, önceden belirlenmiş reklam dosyasını ekranın sağ yada alt bölümünde belirlenmiş süre kadar gösterimini sağlamakta ve sonrasında ekran normal haline geri dönmektedir. Ekran SD yada HD yayın çıkışı sağlamaktadır. Kişisel kullanımdan daha çok otel, site  vb gibi toplu kullanım alanlarında  bulunan tv yayın sistemlerine entegre edilerek kullanılması için tasarlanmıştır. Sistem bir web arayüzü ile lokal den yada uzak bir konumdan yönetilebilmektedir.
Raspi-tr konulu örnek bir reklam çalışması şu videoda gösterilmiştir.
https://www.youtube.com/watch?v=1T9Im2wfssY
Teşekkürler.
Ara
Cevapla
#2
@adogado pek güzel olmuş
Emeğinize sağlık.
Cevapla
#3
Yönetim paneli ekran görüntüleri.
               
Ara
Cevapla
#4
Merhabalar;
Sistemin son halini sizlerle paylaşmaya karar verdim. Sistem IPTV Player olarakta kullanılabilecektir. İsteyen kullanıcılar aşağıda yer alan adreslerden image dosyasını indirip sistemi test edebilirler. Sistem icin otomotik olarak oluşturulacak lisans dosyası 01.01.2019 da sona erecektir. O tarihten sonra devam etmek isteyen kullanıcıların extra lisans edinmeleri gerekecektir.
http://5.249.151.162/download/iptvplayerM2_ADV.tgz
-Sd karta imajın yazımı ve sonrasında sistem açılınca ekrana ilk olarak lisans hatası uyarısı gelecektir. Sistem otomotik olarak (dhcp) internete ethernet üzerinden çıkacak şekilde ayarlanmıştır. Lisans uyarısı esnasında arkaplanda lisans sunucusuna baglanıp gerekli lisansı sistem otomotik olarak sağlayacak, dosya sistemini genişletecek ( filesystem expand) ve iki dakika sonra yeniden başlayacaktır. Ethernet baglantısı ile sistemin internete çıkabilecek şekilde bağlantı yapılmış olması gerekir.
-Sistem öntanımlı olarak 720p (1280x720) çözünürlüktedir. HDMI ve AV çıkışları aktiftir.
-Sistem klavye baglanıp ESC basılınca ekrana yönetim arayüzü gelecektir. Klavye cihazdan ayrılınca tv yayın ekranı aktif olacaktır.
-Cihazınızın hangi ip yi aldıgından emin degilseniz cihaza klavye bağlayarak ekranda ip bilgisini görebilirsiniz.
Kod:
http://raspberrypi_ip
şeklinde sistemin yönetim arayüzüne bağlanabilirsiniz.
-Öntanımlı kullanıcı ve şifre: admin /admin
-Yönetim arayüzünden ekranda gösterilecek kanalı seçebilirsiniz, sistemin network ayarlarını yapabilirsiniz; kablolu ve kablosuz bağlantı ayarları sağlanmaktadır, sistem ekran çözünürlüğünü değiştirebilirsiniz.
-Oynatma listesi bölümüne kendi m3u dosyanızı, dosya yükle seçeneği ile yükleyip istediginiz kanalı listeden seçebilirsiniz.
-Örnek bir m3u dosyası şu linktedir.
http://5.249.151.162/download/tv.m3u
Sistemin root ve pi kullanıcı şifreleri spotbox dır. Sistemde güvenlik sorunları oluşmaması için default şifreleri, özellikle yönetim arayüzü admin şifresini mutlaka değiştirmeniz tavsiye edilir.
Her türlü soru ve sorunlar için mesaj atmaktan çekinmeyin.
Keyifli izlemeler.
Ara
Cevapla
#5
Sistemdeki bazı hatalar giderilmiş ve image dosyası yeniden yüklenmiştir. Daha önce çalışmayan arkadaşlar yeniden yükleyip deneyebilirler.
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  [Öneri] Hastane Reklam TV'leri Projesi mtankul 4 4,228 10-04-2019, 12:02 AM
Son Yorum: seemsiyah

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi