Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
Share Thread:
Raspberry Pi 4 4GB Masada
#1Bir kredi kartı büyüklüğünde mini bilgisayar olan ve özelleştirilerek binlerce farklı amaç için kullanılabilen Raspberry Pi serisinin sonuncsu olan Raspberry Pi 4 çıktı.  Geçen yıl tanıtılan Raspberry Pi 3 Model B+ nin ardından Pi 4 adından uzun süre söz ettireceğe benziyor.

Tasarımı Pi 3 Model B+ ile benzerlik gösteren Pi 4 mini bilgisayar gücünü Cortex-A72  1.5 GHz hızında çalışan dört çekirdekli işlemcisinden alıyor.Ayrıca H.265 donanım kod çözme yeteneğine sahip.

Raspberry Pi modelleri  uzun zamandır 512 MB veya 1 GB RAM ile piyasadaydı.Fakat bu sefer sevindirci bir çıkışla  Raspberry Pi 4’ün 1 GB, 2 GB ve 4 GB RAM olmak üzere üç farklı bellek kapasitesi sundu. Buna ek olarak eski versiyonunda LPDDR2olan ram teknolojisini , LPDDR4 olarak güncelledi.Bluetooth 5.0 desteği ve Gerçek Gigabit Ethernet portunu üzerinde taşıyan Raspberry 4’te iki  adet USB 2.0 ve yine 2 adet USB 3.0 portu ile karşımıza çıktı . Ayrıca tek monitored 4K / 60 FPS görüntü sağlayan bu  mini bilgisayar televizyona veya monitöre bağlanılarak Aynı anda iki tane 4K ekran destekleniyor.Bu durumda 2 monitörden aynı anda 30 FPS görüntü alınabiliyor.

İşletim sistemi ve diğer kullanıcı verileri hafıza kartında tutulan, 40 iğneli GPIO bağlantısı bulunan Raspberry Pi 4 fiyatı 35 dolar olarak açıklandı. 2 GB RAM’e sahip olan model 45 dolar, 4 GB RAM’e sahip model ise 55 dolar.

Bu videoda sizlere Raspberry Pi 4 4 GB ram versiyonunu anlattım.
Ara
Cevapla
#2
video için teşekkür ederim. h265 için televizyon kanallarını deneyeceğim bakalım uydu kanalları açıldığında pay boğulacak mı yoksa normal rahat çalışacak mı ))

iyi günler
Raspi
Mesajlarımı beğendinse teşekkür butonuna basmayı unutma!
RaspBerry Pi 3 Weather station -2016
Ara
Cevapla
#3
Elinize sağlık Smile

Eğer sizin için de uygunsa kaynak belirtip ana sitede de yayımlamak isteriz.
Lütfen özel mesajla soru sormayın arkadaşlar. Cevaplamayacağım. Bu forumdaki ben de dahil herkese sorabilecekken neden bir kişiyle yetinesiniz ki?

-Dubito, Ergo Cogito, Ergo Sum
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi