Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
Share Thread:
Raspberry pi'de yeniyim
#1
Arkadaşlar merhaba. Raspberry pi dünyasına elektrik elektronik mühendisliği bitirme projesi sayesinde atılmış bulunuyorum. Projemde 2 adet raspberry pi arasında kablosuz haberleşme yaptırmaya çalışacağım. Ikisi de hem alıcı hem verici olacak. Belirli bir zaman sonunda baglı olan amfi sayesinde sd kart içerisine yüklediğim bir ses çalacak.
Sorularım,
1) Raspberryleri aynı model almak zorunda mıyım? Yani biri model b olsa biri model b+ olsa haberleşme açısından sorun yaşar mıyım?
2) Internette benim projeme benzer bir proje bulamadım yardımcı olabilir misiniz.
3) Raspberry doğru akımla çalıştırılabiliyor mu? Çünkü aküyle çalıştırmam gerekiyor.
Sorularım bunlar herkese çok teşekkür ederim.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ara
Cevapla
#2
1- Raspberry pi 3 ve raspberry pi  3 b+ kullanmanız bir problem oluşturmaz. Fakat raspberry pi 2 modeli  (piyasada kalmadı biliyorum) kablosuz bağlantı bağdaştırıcısına sahip degildir.
2-https://www.raspberrypi.org/documentatio...s-point.md
3-Raspberry pi powerbank ile çalışabilir. Ancak akü ile çalışması konusunda tecrübeli arkadaşlar yorumda  bulunabilirler.
Ara
Cevapla
#3
aküye araç şarj bağlayarak (a101de falan var) 12vtan 5volta düşürebilirsiniz direk uçlarına bağlayıp yapabilirsiniz yada dişi çakmaklık soketi bağlayabilirsiniz
Ara
Cevapla
#4
(06-20-2018, 06:27 PM)Ertuqrul Nickli Kullanıcıdan Alıntı: aküye araç şarj bağlayarak (a101de falan var) 12vtan 5volta düşürebilirsiniz direk uçlarına bağlayıp yapabilirsiniz yada dişi çakmaklık soketi bağlayabilirsiniz
Yanlis anlaşıldım sanırım. Aküden kastım 12v 1.2a'lik aküler.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi