Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
Share Thread:
Raspberry Pi' ye Centos kurma
İyi günler. 
Bana bir arkadaş raspberryi verdi. Ben de buna sunucu kurmaya karar verdim fakat daha önce hiç raspberry kullanmadım. 
İnternette raspi için centos buldum sd karta yükledim. Fakat ilk açılışta renkli bir ekranda kalıyor. Gök kuşağı renkleri olan bir ekran, arada yeşil ışık yanıp sönüyor fakat hiçbir şey olmuyor. Nerede hata yapıyorum? Raspberrynin modelini de bilmiyorum açıkcası. Daha önce arduinoyla çok uğraştım ama raspi ile pek imkanım olmadı.

Ek Dosyalar Ekran Görüntüleri

Ara
CentOS şart mı? Eğer değilse Bu siteyi çalıştıran sunucu da dahil Tüm sunucularımda Debian ve Ubuntu server kullanıyorum Smile Raspbian Lite headless veya DietPi gibi bir dağıtımı sunucu gibi kolaylıkla kullanabilirsiniz. Ekranın sürücülerinin Centos için uygun olup olmaması da zaten başlı başına ayrı bir sorun. Size tavsiyem Raspbian ile deneyin, duruma göre CentOS'a geçiş yaparsınız.
Lütfen özel mesajla soru sormayın arkadaşlar. Cevaplamayacağım. Bu forumdaki ben de dahil herkese sorabilecekken neden bir kişiyle yetinesiniz ki?

-Dubito, Ergo Cogito, Ergo Sum
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Raspberry Pi 3 apache , mysql kurma da problem. sevilhan12 2 1,236 05-29-2019, 05:19 PM
Son Yorum: Arda
  [Proje] Üniversite Bitirme Projesi/Raspberry Pi 2 de Debian'da sanallaştırarak XP kurma vefaliturk 1 1,211 04-08-2017, 09:47 PM
Son Yorum: qencadam
  raspberry pi raspbian kurma Bymustafa 3 2,675 04-24-2015, 12:03 PM
Son Yorum: Ta3cd

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi