Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
Share Thread:
Raspi ve Usb Capture Kart.
#1
Merhabalar;
Raspberry pi ile çalışan usb video capture kartı kullanan varmı? "Dark USB Analog Zaman Ayarlı Kayıt Özellikli Harici Mobile TV Kartı" nı ubuntu x86 ve debian x86 da sorunsuz kullanabilirken, raspberry pi de raspbian ve ubuntu mate de ekrana sadece yeşil ekran geliyor, görüntü gelmedi ugrasmama ragmen.Avermedia dvd ezmaker 7 ürünü dikkatimi çekiyor, fakat çalışıp çalışmayacağına emin degilim. Bu konuda tavsiyelere açığım.
Teşekkürler
Ali
Ara
Cevapla
#2
avermedia usb volar denedim olmadı yada yapamadım. Sanırım grafik arabirim yeterli gelmiyor.
Ara
Cevapla
#3
Merhabalar;
Geçen süre zarfında iki farklı kartı deneme imkanım oldu. Inca IT-AN30 usb tv kartı sistem tanımasına ragmen goruntu gelmiyor. Zannediyorum firmware ile ilgili bir durum.
Diger easycap usb capture kartını denedim sistem sorunsuz tanıyor, calışıyor ancak gelen goruntude surekli olarak cizikler olusuyor. Buna cozum bulamadım.
Her iki kartta ubuntu x86 da sorunsuz calisiyor.
Ara
Cevapla
#4
Merhaba arkadaşlar bu konuda en son denedigim forex usb 2.0 tv box oldu. em28xx chipsetine sahip bu kartda diğer kartlarda olduğu gibi ekranda çizgiler oluşuyor yine x86 ubuntuda sorunsuz çalışıyordu. Diğer taraftan usb webcamdan sorunsuz bir şekilde görüntü alabiliyorken capture kartlardaki görüntü probleminin raspberry pi kaynaklı olduğunu düşünüyorum ama henuz bir çözüm bulamadım.
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi