Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
Share Thread:
Rasplex ayarlari??
merhabalar forum kullanicilari,

rasplex bölümüne ilk konuyu ben acmis olayim ve insallah devami gelir diyeyim.

raspberry pi aletinin üzerine rasplex i basariyla kurdum ama simdi neler yapmam gerektigi hakkinda hicbir fikrim yok.

amacim raspberry yi üzerine rasplex kurup ev icinde server olarak kullanmak. televizyona üzerine plex kurulu Amazon Fire Tv aleti bagli.

- Rasplex yüklü raspberry e harici hardisk takip üzerindeki videolari baska bir plex kurulu aletten seyretmem mümkünmüdür?
- Bu islemi yapmak icin plex in premium hesabinami sahip olmak gerekir?
- hepsinden onemlisi bu aletin gücü yapmak istedigim seye yetermi acaba?

sorulara cevap verebilecek arkadaslar olursa sevinirim.

herkese kolay gelsin.
Ara
Plex kurdum ama hiç kullanmadım, ama plex(rasplex) bir stream server aslında. Disk takarak çalışmıyor diye biliyorum.

Bir başka makineyi plex sunucusu olarak kurup rasplex'den onu ip adresinden tanımlarsanız stream ederek videoları / müzikleri dinleyebilir / izleyebilirsiniz.

Rasplex Sıkça Sorulan Sorular sayfası'nda da buna değinilmiş.
Lütfen özel mesajla soru sormayın arkadaşlar. Cevaplamayacağım. Bu forumdaki ben de dahil herkese sorabilecekken neden bir kişiyle yetinesiniz ki?

-Dubito, Ergo Cogito, Ergo Sum
Ara
rpi2 içincıkmış

http://www.rasplex.com/
Ara
Raspberry Pi B üzerinde Mini DLNA kurarak da bu işlevi kullanılabilir. Audio Video Stream (Picture dahi) çalışıyor.
www.instructables.com/id/Raspberry-Pi-Media-Server-MiniDLNA/?ALLSTEPS

Torrent, MiniDLNA, MPD, Owncloud ve Samba Server olarak çok kullanışlı bir HOME SERVER oluşturdum.
Ara
uzerınde xbmc varken bu yontemle ne yapılabılır
Ara
bir arkadaşıma ait Plex Medi Sunucu var. Elimizden geldiği kadar film ve dizileri yedekliyoruz. kendi evimde de RasPi2 üzerinde Rasplex kurulu. gerekli login işlemlerini yaptıktan sonra 1080p ya da 720p videoları altyazıları ile kesintisiz olarak izleyebiliyorum. hatta arşivdeki 3d filmleri, 3d destekleyen televizyondan 1080p takılmadan izliyorum. gayet zevkli bir uğraş...
Ara
Rasplex kullanmak için başka bir PC'de çalışan mevcut bir Plex Media Server'a ihtiyacımız var. HTPC için en iyisi Openelec kodi.
Ara
Plex server + rasplex ile kullanıyorum ben şu an Pi 2'de. Baya memnunum diyebilirim Smile

Rasplex bir istemci, videoları başka bir yerde host eden bir plex server olmalı.

Eğer transcode değil de direct stream yapıyorsanız plex server için pi 2 yeterli olacaktır. Videoyu da edinirken ona dikkat etmeli yani.

Transcode: Belli sebeplerden plex'in çalıştığı ortam videoyu direkt açamıyorsa (tablette 10 bit hevc video , dts ses açamaz mesela gibi) , onu çevirip cihazın açabilecği formata gerçek zamanlı çevirir. Bu işleme transcoding deniyor. Bu işlem aslında ses ve video çevirme olduğundan işlemci ihtiyacı olan bir yol.
Lütfen özel mesajla soru sormayın arkadaşlar. Cevaplamayacağım. Bu forumdaki ben de dahil herkese sorabilecekken neden bir kişiyle yetinesiniz ki?

-Dubito, Ergo Cogito, Ergo Sum
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi