Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
Share Thread:
SD Card'ı Okumuyor, Yeşil Işık Yanmıyor.
#1
Arkadaşlar merhabalar, forumda yeniyim. 2-3 ay önce Model 3 almıştım. Open Media Vault ile kullandım biraz, USB 2.0 ve 100 Mbps ağ üzerinde biraz yavaş kaldığı için, Retropie'a geçmeye karar verdim. Sandisk Ultra 16 GB class 10/uhc1 modelini kullanıyordum. Sistemi aç kapa yaptım birkaç kere ki, direk fişten de çekmedim, önce sistem üzerinden kapattım, sonra fişten çektim.

Sorunum şu, cihazı fişe takınca yeşil ışık yanmıyor, ekrana görüntü gelmiyor. Birkaç kere kartı çıkarıp ve gücü kestikten sonra belki açılıyor. Güç kaynağımda sorun olduğunu düşünmüyorum açıkçası ki, güç yetmeyince zaten kırmızı ışık yanıp sönüyor, buda bende olmuyor.

Hafıza kartım emekli olmaya başlamıştır diye düşünerek (en az 4 yıllık) gidip Samsung Evo Plus 32 GB class 10/uhc1 modelini aldım bu kart eski kartımdan kat ve kat hızlı (R:95/W:20).

Sorunum halen devam etmektedir. Benim gibi sorunla karşılaşan veya çözümü bilenler yardımcı olurlarsa çok mutlu olurum. Bu arada Türkçe kaynak olarak sorunuma çare bulamadım. Böyle bir konu daha önceden açıldıysa kusuruma bakmayın.

Edit: Fanım var ama gürültü yaptığı için kullanmıyorum. Bir USB portunda Gamepad, diğer USB portunda kablosuz klavye receiver'ı ve ethernet ve hdmi kabloları takılı. Bunların hepsini çıkartıp denesem de sonuç değişmiyor.

Edit2: Sd kart yuvasının metal kısmından basılı tutarak cihazı başlatmaya çalıştım açıldı (bırakınca tekrar kapanıyor veya ekranda hata veriyor). Ama kesinlikle bunun sebebinin ben olması imkansız. Aldığım firma kullanıcı hatası diye geri gönderebilir mi 177 lira vermiştim bu öğrenci halimde. (Robotistan.com)
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi