Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
Share Thread:
[Soru] Araba Motorunu Çalıştırmak
Merhaba arkadaşlar.
Raspberry pi 2 Model B cihazımla 3g modem üzerinden bağlanarak node ile arabamı çalıştırmak istiyorum. Bağlantı kurma ve röle açma-kapama konusunda bir sorunum yok, ancak marşa basmayı durdurmak için arabanın çalışıp çalışmadığını algılatmam gerek. Bunu algılamanın bir yolunu bilen varsa bana bir yardım edebilir mi lütfen Blush  (Araba 97 model hyundai accent, karbüratörlü motor.) 

Saygılar..
Ara
Merhaba,

Öncelikle bayağı güzel bir proje gibi duruyor. Arabanın çalışıp çalışmadığını anlamak için en iyi yol bence, girişimsel olmayan bir akım sensörü kullanmak. Bu sayede distribitörden akım geçiyor mu onu kontrol ederseniz, arabanın çalışıp çalışmadığını anlayabilirsiniz. Ancak bu tür sensörlerde dijital çıkışlı olanlarını tercih etmeniz gerekli.
Ara
(11-23-2015, 07:15 PM)lonicera Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

Öncelikle bayağı güzel bir proje gibi duruyor. Arabanın çalışıp çalışmadığını anlamak için en iyi yol bence, girişimsel olmayan bir akım sensörü kullanmak. Bu sayede distribitörden akım geçiyor mu onu kontrol ederseniz, arabanın çalışıp çalışmadığını anlayabilirsiniz. Ancak bu tür sensörlerde dijital çıkışlı olanlarını tercih etmeniz gerekli.

Cevabınız için teşekkür ederim. Projeyi iyice geliştirdiğimde bunu deniycem ama şimdilik uygulama olarak göstergedeki akü lambasını kullanmaya karar verdim. Marşa basarken yanmaya devam ediyo ve araba çalıştığı anda sönüyo, bu işimi görücektir. ama şimdi bir diğer engel, rölelerin çok yer kaplaması Confused  röle yerine kullanabileceğim bir devre gerek. onu da çözdüğüm an pcbyi basıma gönderip kodlamayı geliştirmeye  başlıycam ve hepsi tamamlanınca kendi arabama uygulama yapıp videosunu da burda yayınlıycam  Cool sanırım yaza kadar anca tamamlanır..
Ara
(11-23-2015, 05:59 PM)MuratDemirel Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba arkadaşlar.
Raspberry pi 2 Model B cihazımla 3g modem üzerinden bağlanarak node ile arabamı çalıştırmak istiyorum. Bağlantı kurma ve röle açma-kapama konusunda bir sorunum yok, ancak marşa basmayı durdurmak için arabanın çalışıp çalışmadığını algılatmam gerek. Bunu algılamanın bir yolunu bilen varsa bana bir yardım edebilir mi lütfen Blush  (Araba 97 model hyundai accent, karbüratörlü motor.) 

Saygılar..

Merhabalar, bende böyle bir proje dusunuyorum da yardımcı olma imkanınız var mi
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Pi Zero İle Robot Kollu RC Araba Onur Atakan Ulusoy 0 570 07-25-2018, 02:59 PM
Son Yorum: Onur Atakan Ulusoy
  Web tabanlı RC Araba (QPython, Tkinter) r0ark 1 818 07-21-2018, 04:12 PM
Son Yorum: Alptuğ
  [Soru] L298N Motor Kontrolü ve rpi Araba yapma asidersoy 2 2,656 06-05-2016, 01:38 AM
Son Yorum: asidersoy
  Wifi Kontrollü Görüntülü Araba ağududu 12 9,587 06-16-2015, 03:32 PM
Son Yorum: omercan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi