Anket Başlığı: Amper
1A
0 0%
2.1A
2 100.00%
Katılımcı sayısı: 2 100%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
Share Thread:
[Soru] Güç Beslemesi
#1
Bazı sitelerde raspberry pi2 için 700mAh üzerinde olması yeterli bazı sitelerde ise 2.1A olması daha iyi olur demişler ben ilk aldığımdaki sevinçle kendi telefon adaptörümü kullandım. Bu şekilde kullanmamda bir sıkıntı oluşur mu yeni bir adaptör almalı mıyım?
(Adaptör 5V 1A)
Ara
Cevapla
#2
Merhaba,
Raspi üzerinden çektiğiniz güce bağlı aslında. Ben hotspot olarak kullandığım wifi takılı bi şekilde telefon adaptörümle kullanıyorum 1A kadar çekiyor çekmiyor. Eğer üzerine klavyeler ekstra kamera vs. takıyorsanız amper ihtiyacı artacaktır ve güç kaynağınızın düşük olması raspinizde arızaya sebep olabilir. Eğer çekilen gücü ölçme şansınız yoksa riske atmayarak iyi beslemenizi tavsiye ederim.
Ara
Cevapla
#3
Cihazın kendisi 300mah gibi bir şey harcıyor, ama bağlanan çevre bileşenler derken 2A'lik bir adaptör almak her zaman faydalı olacaktır. Aliexpress'ten gerçek 2A veren noname bir adaptörü geçen ay 2.5 dolara almıştım. Markalı bir adaptörü de 4.5 dolara.
Lütfen özel mesajla soru sormayın arkadaşlar. Cevaplamayacağım. Bu forumdaki ben de dahil herkese sorabilecekken neden bir kişiyle yetinesiniz ki?

-Dubito, Ergo Cogito, Ergo Sum
Ara
Cevapla
#4
Sorunu ben kendim çözdüm fakat yazmayı unutmuşum kusura bakmayın.

10.000A'lık bir powerbankımı kullanarak besledim cihaz üzerinde kaç amper çektiği yazıyor cihaza hdmi,4xUsb,adaptör,ethernet takılıyken 5V,2.1A çekti.
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi