Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
Share Thread:
[Soru] Hangi Adaptör ?
#1
Merhaba arkadaşlar,

Ben yeni bir Raspberry Pi kullanıcısı olama yolunda adımlarımı atıyorum. Bundan dolayı Raspberry Pi B+ ile çalışabilecek adaptör araştırmasındayım. Sanırım yeni modelle birlikte (B+) 2 amp lik adaptör daha iyi sonuç veriyor. Bugün Teknosa da güzel adaptörler gördüm fakat kafam biraz karışık, hangisini alabilirim diye. Tam 2 amp olmasımı gerekiyor ? Çünkü 2.1 Amper olanlarda vardı, nasıl bir seçim yapmalıyım ?

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim...
Ara
#2
Dandik bir adaptör olmasında 1-2 amper arası olsun. Bir çok adaptör denedim. En sonunda arkadaştan aldığım 1 amper pos adaptörü işimi gördü.
Truva Linux - Türkiye'nin Linux Dağıtımı
http://www.truvalinux.org.tr
http://truvalinux.blogspot.com
---------------------------------------------
Raspberry Pi Model B 256 Mb
Raspberry Pi Model B+
#3
@shase

2A veya 2.1A , Amper in fazla olması cihazınıza zarar vermez, cihazın çektiği amperin altında amper veren adaptör kullanmak sıkıntı sadece.. Sıkıntısı da şu cihaz çalışmaz.. Yani Pi b+ 5watt enerji tüketiyor, ortalama 1 amper akım çekiyor. En az 1 amper üreten adaptör kullanmalısınız.Eğer tabi pi ye kamera,ekran, motor vs. farklı shild ler bağlayacaksanız bunlarında çekeceği amperi göz önüne almalısınız (Aslında Pi'ye uyumlu olan shild ler Pi'ye uyumlu olduklarından dolayı Pi'nin çektiği 1 Amperden fazla çekmeyeceklerdir adaptör kullanırken bunlar sorun olmayacaktır ama batarya kullanımında göz önüne almalısınız mAh hesabı giriyor işin içine ) ..  Dikkat edilmesi gereken husus, Voltaj değeridir. Fazla gerilim veren adaptör ile işlemciyi yakarsınız..5V olması önemlidir..Bende telefon adaptörümü kullanıyorum çoğu zaman da pc den usb ile çalıştırıyorum..
Ara
#4
Arkadaşlar çok teşekkür ederim. Teknosadan Sony 2.1A bir adaptör aldım ama cihazıma daha ulaşamadığımdan deneyemedim. Gerçi deneyecekte birşey yok sanırım Smile
Ara
#5
Çoğul konu:

Lütfen başlık açmadan önce arama yapın ve de tartışmaya aşağıdaki linkten devam edin.
http://forum.raspi-tr.com/konu-sarj-adaptoru-onerisi
Lütfen özel mesajla soru sormayın arkadaşlar. Cevaplamayacağım. Bu forumdaki ben de dahil herkese sorabilecekken neden bir kişiyle yetinesiniz ki?

-Dubito, Ergo Cogito, Ergo Sum
Ara


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi