Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 1
Share Thread:
[Soru] Hassas ölçüm için motor önerisi
#1
Merhaba, projemde kuvvet uygulamak için hassas bir motor kullanmam gerekiyor. bu motorla örnek veriyorum; 10gr ittir, 100gr ittir. bu şekilde kuvvet değerlerini arttırmak gerekiyor. motor türleri arasında sanırım lineer motor en uygun duranı fakat tam bilgim de yok bu konuda. ne tür bir sistem ve motor kullanmamı önerirsiniz ?
Ara
Cevapla
#2
@yigit320 neye kuvvet uyguluca? ve nasıl bir projede kullanacaksın tam anlayamadım detaylı açar mısın?
I Raspi You Blush
Ara
Cevapla
#3
Kuvvet farkları araya eklenecek dirençle ayarlanabilir sanki ? Böylece çok kuvvet uygulanacaksa düşük direnç, az kuvvet uygulanacaksa yüksek direnç gibi. Ben de tam anlayamadım. @yigit320 biraz daha detay verebilir misin?
Lütfen özel mesajla soru sormayın arkadaşlar. Cevaplamayacağım. Bu forumdaki ben de dahil herkese sorabilecekken neden bir kişiyle yetinesiniz ki?

-Dubito, Ergo Cogito, Ergo Sum
Ara
Cevapla
#4
Tork motora uygulanan akımla alakalıdır.Bunuda elektronik kartlarda bulunan PWM(Pulse Width Modulation) pinindeki sinyallerle voltu ayarlayabilirsiniz.PWM de kare dalganın frekansıyla alakalıdır.Hassas motorlara gelince insanlar genelde hassas olarak servo motorları bilirler ancak step motorlar çok daha hassas noktalara inebilirler.Yani bana step motor kullanmanız mantıklı geliyor
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  [Öneri] Raspberry Pi 3 Model B için Micro Sd Kart Önerisi lry 1 2,366 08-22-2017, 05:49 PM
Son Yorum: mahirsu

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi