Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
Share Thread:
[Soru] Kablosuz Alıcı Uyumluluğu
#1
Herkese merhaba, model B+ için kablosuz alıcı uyumluluğunu nasıl öğrenebilirim. Samm sitesinde Edimax marka bir alıcı var ve tam uyumlu olduğu belirtilmiş. Aşağıda linkini verdiğim alıcılar daha uygun fiyatlı. Bu ürünlerin uyum konusunu nasıl öğrenebilirim. Teşekkürler.

Alıcı Model 1

Alıcı Model 2


Alıcı Model 3

Alıcı Model 4

Farklı sitelerde Edimax marka model daha iyi fiyata var risk almaya değmez mi acaba?
Ara
Cevapla
#2
Linux altında cihazların markasından çok çipseti önemlidir. Çipset desteği varsa cihazda bir şekilde çalışacaktır. O nedenle riske atmadan uyum sağladığını bildiğiniz cihazı alın.
Truva Linux - Türkiye'nin Linux Dağıtımı
http://www.truvalinux.org.tr
http://truvalinux.blogspot.com
---------------------------------------------
Raspberry Pi Model B 256 Mb
Raspberry Pi Model B+
Cevapla
#3
(09-11-2014, 11:08 PM)atlantis Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Linux altında ci,hazların markasından çok çipseti önemlidir. Çipset desteği varsa cihazda bir şekilde çalışacaktır. O nedenle riske atmadan uyum sağladığını bildiğiniz cihazı alın.

Haklısınız bu fikre sıcak bakıyorum zaten.
Ara
Cevapla
#4
Paylaştığınız alıcıları şu siteden karşılaştırabilirsiniz. Test edilmiş cihazların marka ve modelleri var. Yakın zamanda bende temin edeceğim. Almadan önce tekrar haberlesebiliriz.

http://elinux.org/RPi_USB_Wi-Fi_Adapters
Ara
Cevapla
#5
@2Shane dark range max büyük olan olmuyor bendede var linux deskteli ancak çalışmıyor tavsiyem samm sitesinden bulduğunzuu alın fiyatı çok önemli değilse ancak diğer ürünler sıkıntı çıkartabilir
I Raspi You Blush
Ara
Cevapla
#6
(09-12-2014, 12:14 AM)voltajer Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Paylaştığınız alıcıları şu siteden karşılaştırabilirsiniz. Test edilmiş cihazların marka ve modelleri var. Yakın zamanda bende temin edeceğim. Almadan önce tekrar haberlesebiliriz.

http://elinux.org/RPi_USB_Wi-Fi_Adapters

Verdiğim bağlantılar arasında "TP-LINK TL-WN725N" modeli uyumlu gözüküyor fakat iki farklı versiyonu var. v1 ile v2 arasındaki farkı nasıl anlıyoruz çözemedim.

(09-12-2014, 12:29 AM)MrShellby Nickli Kullanıcıdan Alıntı: @2Shane dark range max büyük olan olmuyor bendede var linux deskteli ancak çalışmıyor tavsiyem samm sitesinden bulduğunzuu alın fiyatı çok önemli değilse ancak diğer ürünler sıkıntı çıkartabilir

En azından bir tanesi elendi. Teşekkür ederim. Sanırım denenmiş onaylanmış olan Edimax'ı alacağız gibi.

Bahsettiğim onaylanmış üründe yapılan yorum da bizi destekliyor.

screen.jpeg
Ara
Cevapla
#7
@2Shane benim elimdeki çin malı dark edimax karışımı markasıda micro bişi tuhaf bişi ama sanırım güç tüketimleri vs. hemen hemen aynı
I Raspi You Blush
Ara
Cevapla
#8
(09-12-2014, 12:43 AM)MrShellby Nickli Kullanıcıdan Alıntı: @2Shane benim elimdeki çin malı dark edimax karışımı markasıda micro bişi tuhaf bişi ama sanırım güç tüketimleri vs. hemen hemen aynı

Birkaç hafta önce baktığımda Edimax bu fiyata bulunmuyordu. Daha uygun fiyat bulunca sıcak bakıyorum artık. Diğerlerine pek gerek kalmadı. Aralarında maddi olarak ufak bir miktar fark var.
Ara
Cevapla
#9
@2Shane siz yinede alıcağınız ürünü resmi türkiye distribütöründen alın sıkıntı yaşamassınız en azından olmaz ise kargo ile yollamada sıkıntı çıkmaz
I Raspi You Blush
Ara
Cevapla
#10
Edimax'in tırnak kadar olan 802.11n modeli var, SAMM'da da olmalı. ona bi göz atın derim. Realtek çipi var doğru hatırlıyorsam içinde.
Lütfen özel mesajla soru sormayın arkadaşlar. Cevaplamayacağım. Bu forumdaki ben de dahil herkese sorabilecekken neden bir kişiyle yetinesiniz ki?

-Dubito, Ergo Cogito, Ergo Sum
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi