Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
Share Thread:
[Soru] Model ve kurs-eğitim tercihi
Herkese merhabalar.
Kontrol ve Otomasyon mühendisliği öğrencisiyim. Kendi alanıma dönük bilgisayar bilimleriyle uğraşmak istediğim için raspberry pi öğrenmemin iyi olabileceğini düşündüm. Üstünde çalışmaya başlayacağım bir projem var. Sarsma tablası kontrolü, eğer yapabilirsem Pİ,PİD ve bulanık kontrol şeklinde ilerlemek istiyorum. Bu proje için ve başlangıçta yararlı olur diyebileceğiniz raspberry pi modeli nedir? Ayrıca sizce raspberry eğitimine nereden başlayabilirim? Bu konu hakkındaki görüşleriniz ve önerileriniz nedir?
Teşekkür ederim.
Ara
Başlangıç için pi 2B ile başlayabilirsiniz. Zaten ilk amacım öğrenmek diyorsun, o yüzden son modelini alman gerekmez. Ben öyle yaptım. Sana tavsiyem sahibindenden 2. almayı da düşünebilirsin. Genelde insanlar bir hevesle alıp 1-2 kere kullanıp sonra satıyor. Çalışmalarında başarılar dilerim.
Ara
Düşük model alıpta yapacağın projelerden benim gibi nefret etmek istemiyorsan yüksek model ve kaliiteli malzeme kullan.AAtanur arkadaş demiş 1-2 kere kullanılıp atılıyor, evet çünkü raspi2b için söyleyeyim kesinlikle almasınlar sinir krizi geçirip çöpe atarlar. Acemi bile olsan üst modelleri al kardeş.
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi