Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
Share Thread:
[Soru] OpenCV Kurulum Problemi
#1
Herkese merhabalar ,

Daha önce raspi ye opencv kurulumu yaptım . Çalıştırdım python 3.4 üzerinde de kullandım . Fakat sd kartım bozulduğu için işletim sistemimi yeniden yükledim . Fakat opencv kurulumunu gerçekleştiremiyorum . Türkçe ve yabancı sitelerden araştırma yaptım . Fakat sonuç alamadım.En son python 2.7 de çalıştı . Fakat onda da  birçok fonksiyon çalışmıyor. Bu konuda hata almadan yapabileceğim güncel ve kolay bir yol önerebilir misiniz ?
Ara
Cevapla
#2
https://www.raspi-tr.com/2013/03/27/opencv-kurulumu/

Buradaki ilk iki kodda paketleri yüklemede hatayla karşılacaksın, bunun gibi birçok opencv kurulum kaynakları da paketlerin güncel isimlerini içermiyor. Yüklenilebilir paketleri görmek için raspberry'ye Synaptic Package Manager kurmak gerek. 

https://www.packtpub.com/mapt/book/Hardw...ge+Manager

Buradaki adımlarla programı kurup, yüklenilebilir paketlerin listesine ulaşabilirsin. ilk iki koddaki paket isimlerine benzer olanları (genelde sonundaki sayı değişir, paketin ilk 2-3 harfini aratarak benzerleri görebilirsin) kurduğunda geri kalan adımlar sorunsuz bir şekilde tamamlanacaktır. (Python3 için ben yaptım)
Ara
Cevapla
#3
Cevabınız için teşekkür ederim . Kurulumu gerçekleştirmiştim . Paketlerin isimlerini rasgele değiştirdim aslında nasıl yüklendiğini bile anlamadım daha önce de denemiştim . Artık bi daha problem olursa sizin dediğiniz yolla yapacağım . Dediğiniz gibi paket isimleri güncel olmadığı için problem oluyor .Tekrar teşekkür ederim Smile
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi