Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
Share Thread:
[Soru] OpenMediaVault Hatası
#1
Merhaba forumdaşlar Smile

Ben Open Media Vault kurmak istedim. İlgili siteden img dosyasını indirdim. 32GB'lık SD kartımı önce formatladım program ile daha sonra Etcher ile SD karta yazdırma işlemini yaptım. Ethernet Kablosunu da takıp SD kartı Raspi 3'e taktım ve çalıştırdım.

Normalde bize verdiği IP adresini tarayıcıya girince bir arayüz açılması lazımken ben hata aldım. Hatta o IP adresini Putty'e girince de kullanıcı adı ve şifre hatası aldım. (admin'i de Root'u da denedim)

SSH kapalı olabilir dediler fakat Putty'de sıkıntı çıkarınca SSH'ye de bakamadım.Daha sonra Raspbian kurdum. Onun üzerinden SSH'yi etkinleştirdim ve sonra tekrar openmediavault kurdum ama yine hataları aldım. Sabahtan beri denemediğim yöntem kalmadı. Yardımlarınızı bekliyorum.
Ara
Cevapla
#2
Tam nereden çektiniz OpenMediaVault'u ?

Ben yerinizde olsam şu aşamada doğrudan imaj yerine Raspbian Lite veya DietPi gibi bir dağıtım üzerine reposunu ekleyip kurardım:

https://www.htpcguides.com/install-openm...-minibian/

Bu sayede hem Raspbian Lite'a kurduysanız Raspbian gibi resmen desteklenen bir dağıtımdan güncellemeleri alabilecek, hem de paket yöneticisinden OpenMediaVaut'u güncel tutabileceksiniz.

Not: paketteki erasmus yazan yeri v4 kuracaksanız arrakis olarak değiştirmelisiniz.
Lütfen özel mesajla soru sormayın arkadaşlar. Cevaplamayacağım. Bu forumdaki ben de dahil herkese sorabilecekken neden bir kişiyle yetinesiniz ki?

-Dubito, Ergo Cogito, Ergo Sum
Ara
Cevapla
#3
https://sourceforge.net/projects/openmed...%20images/

Bu adresten imaj indirmiştim. Raspbian çok aşırı bir şekilde kasıyor ben de. Sebebini bir türlü anlamadım. Bir de bu işlerde yeniyim. O yüzden v4 olayını bilmiyorum Smile
Ara
Cevapla
#4
Raspbian lite sürümü grafik arayüzü olmayan hafif versiyondur. Bu şekilde OpenMediaVault'u kurarsanız düz Raspian'a kıyasla yüklü gelecek gereksiz paketlerin çoğunu da elemiş olursunuz.

Hazır imaj hakkında maalesef pek bilgim yok, resmen desteklenmiyor diye biliyorum, X anında sorun çıkma olasılığı da daha yüksek o tip hazır kurulumlarda (kernel güncellemesinde işlevsiz kalması vs. vs.).
Lütfen özel mesajla soru sormayın arkadaşlar. Cevaplamayacağım. Bu forumdaki ben de dahil herkese sorabilecekken neden bir kişiyle yetinesiniz ki?

-Dubito, Ergo Cogito, Ergo Sum
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi