Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
Share Thread:
[Soru] powerbank ile raspberry ve dokunmatik ekran besleme
Tek bir powerbank ile raspberry pi 3B V1.2 ve 7" dokunmatik ekran(Orjinal) beslemek istiyorum.

1. Yapabilirmiyim?
  2. Yapabilirsem powerbank şarjdayken raspberry pi ve dokunmatik ekran da(Tabletler gibi) çalışır mı?
  3. Yapabilirsem powerbank kaç mah olmalıdır?
  4. Yapabilirsem powerbank çıkış akımları max-min ne olmalıdır?

Ara
Normal adaptörle açabiliyorsanız powerbank de açacaktır.

Powerbank mah'i ne kadar uzun süre kullanmak istediğinize bağlı. 5v2a den düşük akım beslemesin ama. Zaten usb standardı olduğu için çok fark olmayacaktır. kullanacağınız kabloya o akımı taşıyabildiğine dikkat edin yeter.
Lütfen özel mesajla soru sormayın arkadaşlar. Cevaplamayacağım. Bu forumdaki ben de dahil herkese sorabilecekken neden bir kişiyle yetinesiniz ki?

-Dubito, Ergo Cogito, Ergo Sum
Ara
Raspberry pi 3B V1.2 ve 7" dokunmatik ekran(Orjinal) aynı anda besleyebilmek için, her ikisi için 5v2a+5v2a mi yoksa 5v1a+5v1a mi demek oluyor?

Her ikisi aynı anda çalışırken çekim akımlarının farklı olabileceğinden dolayı yaşanabilecek dengesizlikler istenmedik kötü sonuçlar doğurabilir mi?

Çok çıkışlı(Bu örnekte 2 çıkışlı) Powerbanklarda birden fazla cihaz bağlıyken verdikleri tepkiyi bilmiyorum.
Mesela Powerbank boşalma evresinde bitme noktasına yaklaştığında çok akım çekenle az akım çeken nasıl davranır?
Powerbank veya diğer cihazlara zarar gelir mi? Yoksa sadece çalışmalarımıza mı zarar gelir?
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  raspberry pi 2+bananapi + 7 inch dokunmatik ekran murattiy 1 1,841 03-10-2017, 05:20 PM
Son Yorum: ufis

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi