Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
Share Thread:
[Soru] Raspberry Pi 3 için Windows 10 Kurulum Sorunu
Arkadaşlar Merhaba;

Ben Raspberry Pi 3 'ü yeni aldım ve içerisine Windows 10 yüklemek istiyorum.
Raspberry Pi için Windows 10 .iso 'sunu indirdim ve kurdum
Program Files 'da \Microsoft IoT\ içerisindeki IoTCoreImageHelper.exe 'sini çalıştırdım ve 'flash.ffu' dosyasını seçerek Sd Kartıma Windows 10 'u kurdum.
Ancak Sd Kartı Raspberry Pi ye taktığımda güç kablosunu ve Hdmi kablolarını bağladığımda ekrana sadece siyah bir görüntü geliyor.
Cihazda ise sadece kırmızı bir ışık yanıyor.
Nerede hata yapmış olabilirim.
Not: Sd karta daha önce Raspbian İşletim sistemini yükledim ve Raspberry 'de çalıştırdım.
Ara
(03-22-2016, 06:54 PM)ahmetcandan Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar Merhaba;

Ben Raspberry Pi 3 'ü yeni aldım ve içerisine Windows 10 yüklemek istiyorum.
Raspberry Pi için Windows 10 .iso 'sunu indirdim ve kurdum
Program Files 'da \Microsoft IoT\ içerisindeki IoTCoreImageHelper.exe 'sini çalıştırdım ve 'flash.ffu' dosyasını seçerek Sd Kartıma Windows 10 'u kurdum.
Ancak Sd Kartı Raspberry Pi ye taktığımda güç kablosunu ve Hdmi kablolarını bağladığımda ekrana sadece siyah bir görüntü geliyor.
Cihazda ise sadece kırmızı bir ışık yanıyor.
Nerede hata yapmış olabilirim.
Not: Sd karta daha önce Raspbian İşletim sistemini yükledim ve Raspberry 'de çalıştırdım.

Benzer Sorun bende de var. Bende alalı 1-2 hafta oldu ilk başta windows 10 yüklemeye çalıştığımda hdmi ile tvde rengarenk bir ekran belirdi ve nekadar beklersem bekleyeyim ordan başka yere gitmedi. Daha sonra Rasbian yükledim ve çalıştı. Bende çözebilmiş değilim windowsuç
Ara
 Tekan;

Aynı şekilde bende de rengarenk ekran geliyordu tekrar Sd kartı biçimlendirnim şimdi siyah ekran geliyor. Biraz bekledim ve Win10 açıldı. Ama şimdi de 'IoT Core Watcher' 'ı çalıştırıyorum ama raspberry 'i göremiyorum. Ethernet ile modeme bağladım ve cihazım Ip alıyor ama Pc 'den göremiyorum. Bu gidişle ben de Raspbian 'a döneceğim gibi =)  

Raspi
Ara
(03-22-2016, 10:36 PM)ahmetcandan Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Tekan;

Aynı şekilde bende de rengarenk ekran geliyordu tekrar Sd kartı biçimlendirnim şimdi siyah ekran geliyor. Biraz bekledim ve Win10 açıldı. Ama şimdi de 'IoT Core Watcher' 'ı çalıştırıyorum ama raspberry 'i göremiyorum. Ethernet ile modeme bağladım ve cihazım Ip alıyor ama Pc 'den göremiyorum. Bu gidişle ben de Raspbian 'a döneceğim gibi =)  

Raspi

en iyisi linux sanırım. xrdp ile pcden kolay bağlantı,tightvncserver ile de telefondan bağlansı sağlanabiliyor(görüntülü olarak) şuanda Kali linuxu deniyorum ve hoşuma gitti gerçekten Big Grin
Ara
malesef bendede rengarank ekran var bır cozum bulursam buraya yazarım
Ara
Burada açıklanmış

http://serifgungor.com/blogs/91-raspberr...-kullanimi
Ara
Daha sonra gördüğüm şey, belki de bir RPI'daki bu örnekte, işletim sistemi istediğiniz ARM aygıtı (tablet, telefon, mini PC) koyabileceğimizdir. Ve bu, şu anda kaçırdığı unsurun açıkça görülüyor.

Bluestacks Kodi Lucky Patcher
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi