Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
Share Thread:
[Soru] Raspberry pi 4 format atılmadan açılmıyor
İyi günler. Elimde raspberry pi 4, 2gb modeli var. En son sürüm raspian işletemi yüklü. Pi'ye vnc ile bağlantı sağlıyorum. Bir süre sonra raspberry pi ile bağlantı kuralamıyor. Açık bırakınca veya 1 kaç gün sonra tekrar denediğimde ethernet kablosunu bağlıyorum sadece turuncu ışık yanıyor. Bağlantı sağlandığı zamanlarda yanıp sönen yeşil ışık vardı normalde. Sadece format atınca düzeliyor. Sürekli de formatlamak istemiyorum. Bunun nedenini bilen birisi yardım edebilir mi? diğer raspberry pi vrsiyonlarında böyle bi sorun var mıdır? Yardım ederseniz çok sevinirim. Zira sd kart çöp olcak format ata ata. 
kullandığım pi hakkında bilgiler:
32 GB samsung sd kart, orjinal raspberry pi adaptör( 5V / 3A), ssh ve vnc bağlantısını kullanıyorum, sihay kutu + fan + 3 adet bakır soğutucu mevcuttur
formatlama işlemini balenaEtcher-Portable-1.5.63 - ile yapıyorum
Teşekkürler....
Ara
(08-01-2020, 05:29 PM)ekaradag58 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: İyi günler. Elimde raspberry pi 4, 2gb modeli var. En son sürüm raspian işletemi yüklü. Pi'ye vnc ile bağlantı sağlıyorum. Bir süre sonra raspberry pi ile bağlantı kuralamıyor. Açık bırakınca veya 1 kaç gün sonra tekrar denediğimde ethernet kablosunu bağlıyorum sadece turuncu ışık yanıyor. Bağlantı sağlandığı zamanlarda yanıp sönen yeşil ışık vardı normalde (ethernet portunda). Raspi yi kapatırken "sudo halt" şeklinde kapatıyorum.Sadece format atınca düzeliyor. SD kartı pc ye bağladığımda içi sorunsuz açılıyor. Sürekli de formatlamak istemiyorum. Bunun nedenini bilen birisi yardım edebilir mi? diğer raspberry pi vesiyonlarında böyle bi sorun var mıdır? Yardım ederseniz çok sevinirim. Zira sd kart çöp olcak format ata ata. 
kullandığım pi hakkında bilgiler:
32 GB samsung sd kart, orjinal raspberry pi adaptör( 5V / 3A), ssh ve vnc bağlantısını kullanıyorum, sihay kutu + fan + 3 adet bakır soğutucu mevcuttur
formatlama işlemini balenaEtcher-Portable-1.5.63 - ile yapıyorum
kırmızı ve yeşil led yanıyor. yeşil led yanıp yanıp sönüyor. elimde takıp deniyebileceğim bir monitör mevcut değil Sad
Teşekkürler....
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  [Soru] Raspberry kapatınca gerı acılmıyor perit 2 840 08-02-2020, 01:31 AM
Son Yorum: ekaradag58
  Raspi Açılmıyor edison3838 4 3,947 07-24-2017, 11:22 PM
Son Yorum: hyperspectral
  [Soru] USB Kamera Hatası(Unable to find a compatible palette format.) AAtanur 0 1,423 02-14-2017, 07:03 PM
Son Yorum: AAtanur
  Ext4 Format utkuts 3 3,117 07-09-2015, 06:41 PM
Son Yorum: furkan150061

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi