Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
Share Thread:
[Soru] Raspberry pi ile Solenoid kilit açma kapama

Merhaba arkadaşlar,
Raspberry pi ile solenoid kilit açma kapama gerçekleştirmem gerekiyor.
Raspberry modeli 3b+ 5v röle kartı kullanıyorum güç kaynağım ise 12 v 1 amper
Kilidi açma kapama işlemi gerçekleştirdiğimde sadece bir kere açılıp kapanıyor bir daha açma kapama işlemi gerçekleşmiyor.Raspberry pi gpıo pininden jumper kabloyu çektiğimde kilitleniyor geri taktığımda ise kilit açılıyor fakat kod da birden fazla kilidi açma kapama işlemi gerçekleştiremiyorum sebebi ne olabilir.Fikir verirseniz çok sevinirim....
Ara
Bence kodlarını kontrol etmelisin; Açma komutunu, şartlı ya da şartsız döngülerin içerisine(while-do, repead-until) veya ayrı bir prosödür içerisine(Program içerisinde sürekli çalışan: tuş basma olayları(Onkeypress), fare olayları(Onmousemove) vs.) koyabilirsin. Döngüden çıktığında da kapanmasını sağlayacak bir kod yazabilirsin.
Ara
(07-11-2020, 02:22 AM)halil kundakci Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bence kodlarını kontrol etmelisin; Açma komutunu, şartlı ya da şartsız döngülerin içerisine(while-do, repead-until) veya ayrı bir prosödür içerisine(Program içerisinde sürekli çalışan: tuş basma olayları(Onkeypress), fare olayları(Onmousemove) vs.) koyabilirsin. Döngüden çıktığında da kapanmasını sağlayacak bir kod yazabilirsin.
aslında bu kodu devre çalışıyor mu diye kontrol etmek için yazdım başka bir projede kilit açma kapama için kullanacağım fakat hiç bir şekilde açma kapama gerçekleşmiyor sadece bir kere açılıp kapanıyor
Ara
Satıcı sitelerde selenoid kilitler için bir "aktivasyon süresinden" bahsediliyor. Bir araştırın isterseniz.

Kilide doğrudan elektrik vererek(12V), küçük denemeler yaparak(elektrik ver anında kes, elektrik ver 1-5sn sonra kes, her denemede süre tut ve kilidin ne kadar sürede bırakıldığını keşfet) tanımaya çalışırsan ona göre kod yazman kolaylaşabilir.
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi