Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
Share Thread:
[Soru] RDP
#1
Merhabalar arkadaşlar,

Terminal Server bağlanan Raspberry im var netwrok'e wifi üzerinden bağlanıyor. Bazen wifide kopmalar olduğunda raspberry pi son ekrandan kalıyor veya masaüstüne dönüyor. 

Sorun şu olacak ki rdp kapandığında rdp ye tekrar bağlandırabilir miyiz otomatik olarak baştan veya 30 dkda bir rdp yi yeniden açsın 

başlagınçta (rdektop -f -z -b -N -r sound:local -u USER -p password 192.168.1.1 ) baglandırıyorum riske etmemek için şuanda cron oluşturarak restart ediyorum bir saate bir pi yi başlangıçtada rdp ye bağlandığı için bu şekilde bir çözüm buldum. 

Başlangıçta bu kodla  rdp ye otomatik bağlanıyor.  bu kodla SH  oluşturarak crontap a ekledim ama çalışmadı. Nasıl çözüm bulabilirim inşallah derdimi anlatabilmiş tirim.
Ara
Cevapla
#2
merhabalar;
sanırım aşağıdaki şekilde bir bash script yazıp çalıştırırsanız işinizi görecektir.
Kod:
while true
do
rdektop -f -z -b -N -r sound:local -u USER -p password 192.168.1.1
done
Ara
Cevapla
#3
ilginiz için teşekkür ederim. yeni deneme fırsatım oldu. ama yazdıgınız kodla rdp açılmıyor. Nasıl çözebilirim bu konuyu
Ara
Cevapla
#4
Doğru mu çalıştırdım bilmiyorum. cronntab oluşturdum */2 * * * * home/pi/baglan.sh oluştrudum bu sh nin içine verdiğiniz kodları yapıştırdım. bu sh nin içinde sudo reboot yazdıgımda çalışıyor 2 dk bir restart ediyor.
Ara
Cevapla
#5
Merhabalar ilk mesajınızda komutu yanlış yazmışsınız bu durumdan kaynaklı sorun. rdektop -> rdesktop olarak düzeltirseniz sorun çözülebilir.
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi