Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
Share Thread:
[Soru] reboot edilince gelmeyen masaüstü
merhaba raspberry pi 3 aldım içine raspbianı kurdum sonra
sudo apt-get update
sudo apt-get dist-upgrade
sudo apt-get upgrade
sudo reboot  " 
 yeniden başlatınca   masaüstü ekranı gelmiyor windows daki post ekranı gibi düşünün.
 denemeleri yapıyor sonra masaüstü geliyorya.
raspberry pi3 de öyle başlıyor ama sonra aynı ekranda imleç yanıp sönüyor anlatabildim mi ?
Ara
biri cevap verse artık
Ara
(07-17-2016, 05:37 PM)ercatu08 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: biri cevap verse artık

bu forumda herkez gönüllü olarak yanıt, yardım ediyor sabırlı olmalısınız.

fotoğraf makinasıyla da olsa ekran görüntüsü alıp postimage gibi bir siteye yükleyiniz.
bizlerde ona göre yanıt verelim, yardımcı olalım.
sudo raspi-config ayarlarını yaptın mı? yapmadıysan ordaki sd kart ayarlarını yap ondan sonra update ve upgradeleri yap.
Ara
aynı sorun bende de var. görüntü alalım da alınacak bi görüntu yok ki Smile) boot sırasında yazılar akıyor, sonra derinlemesine bi karanlık - siyah ekran.

ssh ile bağlanabiliyorum, vnc aktif edilince, başlangıçta çalışan vncserver dan gelen görüntü yine siyah kursor x işareti. 200x300 çözünürlük. ssh ile bağlanıp "vncserver" komutunu verdiğimde ise yeni serverdan masaüstü geliyor, ama host klayve mouse kontrolü yok. sadece client kontrolleri mümkün. Daha önce realvnc ile server otomatik bağlıyordu ve RPi üzerine bağlı klavye mouse ile kontrol edilebiliyordu.

boot seçenekleriyle, boot conf ile tightvnc ile çok kurcaladım ama bi sonuç alabilmiş değilim.

yeniden imaj kurmak iş değil de o kadar dosyam var icinde bunları içinde alması, tekrar geri koyması,  o kadar program var içinde, kurup ayarlayıp sonra unuttuğum bi ton ince iş var.

şimdiden yardımlarınız için minnettarım.
Ara
upgrade'den sonra bu sorunla karşılaşıyorsan; VNC'nin de upgrade ile alakalıdır.

doğrudur; VNC'yi upgrade ettim, bende de aynı sorun çıktı...

prensip olarak, raspberry'nni hepsini upgrade etmek, çok da doğru değil... sebebi ; Raspbian "toplama" bir işletim sistemi... yani Debian'ın eski & basit sürümünü almışlar, bi takım düzenlemeler yapmışlar, olmuş sana on numara bi işletim sistemi, tabii ki ARM işlemci oluşunun getirdiği bir kısıtlamayla...

Şimdi sen kalkıyorsun, bunu güncelleme yaparak 11 numara yapmaya çalışıyorsun Smile bırak 10 numara kalsın.... 

özetle; günceleme yapman gerekmiyor, mevcut haliyle kullanman daha doğru... güncelleme yapma gerekliliği ille de varsa; gerekli olan paketleri güncelle... hepsini değil... 

özellikle; VNC'yi güncellesen ne olur, güncellemesen ne olur ki?

bağlan gitsin...
Ara
Benim de boot etmiyordu. Samsung şarj aleti kullanıyordum. Orjinal adaptör kullanınca boot sorunum çözüldü.
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  masaüstü sorunu lazcoder 2 1,872 11-27-2015, 02:39 PM
Son Yorum: lazcoder

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi