Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
Share Thread:
Tarayıcıdan Video İzlerken Donma Olayına Çözüm Var mı?
#1
Tarayıcıdan youtube ve diğer film izleme sitelerine girip video izlemeye başlayınca 10-15 saniyede bir 1 saniyelik donma oluyor. Cihaz modemin yanında. Yani internet hızından kaynaklanmıyor. Daha çok tam ekrandayken oluyor. Tarayıcıdan Video İzlerken donmadan izlemenin yolu var mı? Çünkü gerçekten bir süre sonra sinir bozuyor ve izlediğinden hiç zevk alamıyorsun.
Ara
Cevapla
#2
Mini tube vardı eskiden
Şimdi yok
Bende ciddi ciddi çözüm arıyorum


Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Ara
Cevapla
#3
10 sene önceki tuşlu telefonlarla bile youtubeden donmadan video izleyebiliyordum. raspberry pi 3 gibi  4 çekirdekli işlemcisi 1 GB ramı olan bir bilgisayarda videoaların takılarak izlenebilmesi şaşılacak şey. Raspbian işletim sistemini geliştirenler ne yapıyor.
Ara
Cevapla
#4
buna şaşırmamak lazım, çünkü işin sırrı ayarlarında...

ekran kartına sadece 64 KB bellek ayırıyor, ayarlarda da görebilirsiniz...

eğer Raspberry'i video seyretmek için kullanacaksanız, Raspbian yerine; KODI OSMC image'ı kullanın, ben denedim, 1080p mkv dosyalarını bile süper akıcı gösteriyor
Ara
Cevapla
#5
Bilgi için çok teşekkürler. Demek ekran kartına düşük bellek ayırdığı için takılıyor. Ekran kartına ayırdığı 64 KB belleği artırmanın bir yolu var mıydı?
Ara
Cevapla
#6
Merhaba arkadaşlar. Bu sorunu şu şekilde çözüm. Başlat Menüsü > Tercihler > Raspberry Pi Configuration menüsünden ayarlara ulaştım. Oradaki Performance > GPU Memory seçeneğindeki 64 değerini baştan 128 yaptım fakat yeterli gelmedi. Video izlerken donma önemli ölçüde azalmasına arasıra yine de çok az donmalar oldu. Maksimum değer olan 880 yapıp reboot ettim. Bu sefer de masaüstü çok yavaşladı. Fare bile hareket etmekte zorlanıyordu. Deneyerek 304 de bıraktım. Deneyimlerimi paylaşmayı sürdüreceğim. İyi akşamlar dilerim.
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi