Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
Share Thread:
Video Looper
#1
Video looper programını kullanıyorum.Video oynatırken saat ve cpu ısısını görmek istiyorum nasıl yapabilirim?
Ara
Cevapla
#2
Kod:
cat /sys/class/thermal/thermal_zone0/temp

Bu kod son 3 basamakla beraber veriyor o yüzden 5 basamaklı bir sayı gibi görünüyor. 1000 e böldüğün zaman asıl santigrat olarak elde edersin.
Cevapla
#3
Teşekkürler ama ben ısıyı terminalde değilde video oynarken görmek istiyorum.Videonun herhangi bir yerinde bunuda font ayarıyla yapmam gerek sanırım.
Ara
Cevapla
#4
Python un içine dahil edebilirsiniz bu kodu.
Cevapla
#5
Videoyu tam ekran moduna aldığında da görebilmek istiyorsun doğru mu anladim ?

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ara
Cevapla
#6
Sıcaklık meselesi benim de gündemimde, laptopta ubuntu kullanıyorum ve fan temizliği yapmam gerek ama ubuntu kritik sıcaklığa ulaşınca kendiliğinden korumaya alıp kapanıyor .. bu mesele raspberryde ne durumda bilmiyorum.. dün sadece browserda gezinirken youtube vs 60 dereceyi gösteriyordu sıcaklık..telefonum 37 derece yaz aylarında.. 60 derece değeri normal mi ya da gösterge dogru mu diye içime kurt düştü.. transfer yapan alimünyum ve bakır ızgaralar var ciplerdeki sıcaklığı düşürmek için .. ama neye göre tercih yapacagimi bilmiyorum .. neden bakir ve alimünyum mesela ? Ya da bunlardan hangisini neye göre secicem bu bilgilere nasıl ulaşırım? Sıcaklık ve ısı arasındaki fark meselesine kadar dönmem gerekiyor Smile ilkokul 1 bilgileri ..

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi