Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
Share Thread:
Volumio müzik streamer plug in yükleme hatası
Merhaba arkadaşlar uzun zamandır bluetooth ile müzik setime müzik aktarabilmek için bluetooth audio sistemlerine bakıyordum fakat raspberry e gerek yüksek çözünürlüklü dac eklenebilmesi gerekse lcd ekran da eklenebilmesi ve zamanla upgrade edebilme olanakları olduğu ve farklı uygulamalara izin verdiği için raspberry pi3b+ edindim.Elektronikle iç içeyim. fakat programcılık ve Raspberry e tamamen yabancıyım işin içine girdikçe program komutlarını ve nasıl kullanıldıklarını öğrendikçe bir miktar ilerleme kaydettim..Amacım lcd ekranlı bir network müzik streamer tasarlamak bu bağlamda en çok kullanılan volumio yazılımını yükledim pc üzerinde yer alan müzik dosyalarını rpi ye gönderiyorum sorunsuz çalışıyor volumio ile gelen bazı web radiolarını ve yerel radio kanallarınıda açabiliyorum..Sorunum şu ki ssh yi aktif edip putty ile terminaline bağlanıp netten bulduğum youtube ve tidal eklentilerini kuruyorum kurulum tamamlandıktan sonra boot ediyorum fakat pc üzerinden volumionun web arayüzüne girdiğim zaman eklentileri göremiyorum.sanki hiç yüklenmemiş gibi..Ayrıca volumio ile gelen spotify eklentisinide kurup aktif hale getiriyorum kullanıcı adımı passwordumu girdiğim zaman pass hatası veriyor farklı bir kullanıcı adı ve şifre ile kaydolup deniyorum sonuç yine aynı..Volumio acaba bu eklentilere olan desteğini kaldırdı mı acaba yoksa ben mi bir yerlerde hata yapıyorum anlayamadım..Bazı forumlardan edindiğim bilgilere göre sd kart üzerinde ayrıca boş alan açılması gerekiyormuş bu yüzden kuramıyor olabilirmiyim acaba ? 32gb sd kart kullanıyorum + volumio ya harici bir tarayıcı veya eklenti ekleyip  direk youtube,tidal veya spotify ın web sayfalarını açıp müzikleri pi ye aktarabileceğim bir eklenti varmı dır? tune blade isimli bir prog buldum fakat bu proğram ses kalitesi açısından tatmin edici değil ayrıca çok fazla buffer takılmaları ve gecikme oluyor.... cevaplarınız için çok teşekkür ederim
Ara
I think this is an informative post and it is very useful and knowledgeable Road Trip Planning

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi