Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
Share Thread:
Web üzerinden raspi-car kontrolü myadminsql sorunu
Arkadaşlar internet üzerinden raspberry pi aracı kontrol etmem ve bu araçtan veri çekmem gerekiyor şimdi sorularım şunlar;

1-)Arabayı pcden kontrol edecek şekilde kurdum fakat mesafe ölçümü bir kere yapıyoru sonra bir istek bekliyor mesela w bastım araba ilerledi o zaman 1 kere daha ölçüp duruyor benim istediğim ben arabayı ilerletsem de durdursam da arkaplanda devamlı ölçümün yapılıp ekrana basılması bunu nasıl sağlayabilirim?

2-)İnternet üzerinden kontrol ve internete sensör verilerini paylaşmak için sanıyorum LAMP server gerekli bu yolda adımları izleyerek kurdum, kurulum esnasında benden bir parola oluşturmamı istedi fakat herhangi bir yazı yazamıyordum parola ekranına entera bastım bir girdi yokken kabul etti ve kuruluma devam edip tamamladı.Daha sonra myAdmin sayfasına girişte benden username ve password istedi verdiği default username sanıyorum boot muş, ama şifre kısmını kabul etmiyor çünkü şifre girişi yapamadım program kurulurken bu hesap bilgilerinde yeniden değişiklik nasıl yapabilirim yoksa baştan mı kurmam gerekli?

Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Ara
Alıntı:1-)Arabayı pcden kontrol edecek şekilde kurdum fakat mesafe ölçümü bir kere yapıyoru sonra bir istek bekliyor mesela w bastım araba ilerledi o zaman 1 kere daha ölçüp duruyor benim istediğim ben arabayı ilerletsem de durdursam da arkaplanda devamlı ölçümün yapılıp ekrana basılması bunu nasıl sağlayabilirim?
Bence kodlarını kontrol etmelisin; Ölçüm fonksiyonunu, şartlı ya da şartsız döngülerin içerisine(while-do, repead-until) veya ayrı bir prosödür içerisine(Program içerisinde sürekli çalışan: tuş basma olayları(Onkeypress), fare olayları(Onmousemove) vs.) koyabilirsin.
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Raspberry Pi ile Web üzerinden KOMBİ kontrolü bulentk 1 2,630 11-18-2018, 03:42 PM
Son Yorum: mutlufindikci
  [Soru] raspi ile html kodu üzerinden led yakmak umtbyrktr 4 2,239 07-06-2018, 12:12 AM
Son Yorum: umtbyrktr
  Merhabalar kendi hazırladığım Web sayfası üzerinden Raspi yi nasıl kontrol ederim leprom 42 24,871 09-10-2015, 03:36 PM
Son Yorum: VonalOrdu

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi