Raspberry Pi Türkiye Forumları
[Soru] Güç Beslemesi - Baskı Önizleme

+- Raspberry Pi Türkiye Forumları (https://forum.raspi-tr.com)
+-- Forum: Raspberry Pi (https://forum.raspi-tr.com/forum-raspberry-pi)
+--- Forum: Yeni Başlayanlar (https://forum.raspi-tr.com/forum-yeni-baslayanlar)
+--- Konu Başlığı: [Soru] Güç Beslemesi (/konu-soru-guc-beslemesi)Güç Beslemesi - m1r4 - 12-22-2015

Bazı sitelerde raspberry pi2 için 700mAh üzerinde olması yeterli bazı sitelerde ise 2.1A olması daha iyi olur demişler ben ilk aldığımdaki sevinçle kendi telefon adaptörümü kullandım. Bu şekilde kullanmamda bir sıkıntı oluşur mu yeni bir adaptör almalı mıyım?
(Adaptör 5V 1A)


RE: Güç Beslemesi - bluexpres - 12-22-2015

Merhaba,
Raspi üzerinden çektiğiniz güce bağlı aslında. Ben hotspot olarak kullandığım wifi takılı bi şekilde telefon adaptörümle kullanıyorum 1A kadar çekiyor çekmiyor. Eğer üzerine klavyeler ekstra kamera vs. takıyorsanız amper ihtiyacı artacaktır ve güç kaynağınızın düşük olması raspinizde arızaya sebep olabilir. Eğer çekilen gücü ölçme şansınız yoksa riske atmayarak iyi beslemenizi tavsiye ederim.


RE: Güç Beslemesi - Arda - 12-27-2015

Cihazın kendisi 300mah gibi bir şey harcıyor, ama bağlanan çevre bileşenler derken 2A'lik bir adaptör almak her zaman faydalı olacaktır. Aliexpress'ten gerçek 2A veren noname bir adaptörü geçen ay 2.5 dolara almıştım. Markalı bir adaptörü de 4.5 dolara.


RE: Güç Beslemesi - m1r4 - 12-27-2015

Sorunu ben kendim çözdüm fakat yazmayı unutmuşum kusura bakmayın.

10.000A'lık bir powerbankımı kullanarak besledim cihaz üzerinde kaç amper çektiği yazıyor cihaza hdmi,4xUsb,adaptör,ethernet takılıyken 5V,2.1A çekti.